Krajský přebor starších a mladších žáků měl na programu šesté kolo. Tachované se představili v Nýrsku, odkud si přivezli vítězství 0:1 a mladší prohráli 2:1. O cenné výhře starších žáků rozhodl Klesa. Jeho branka byla jediná v celém utkání.

“První poločas byl z naší strany výborně zvládnutý. Hráči si plnili všechny povinnosti a z toho jsme vytěžili gólovou příležitost, kdy Vávra posunul na Klesu a ten neomylně zavěsil. Hrálo se za naší převahy, ale další branku už nepřidali. Nejblíže k ní byl Maule, který nastřelil spojnici branky. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že přidáme další góly, ale vše bylo opačně. Domácí si vytvořili dvě vážné šance, naše obrana nefungovala tak dobře, jak bychom si představovali. Naše šance ale také přišly, když Lintner šel sám na soupeřovu branku, udělal kličku i gólmanovi, ale v koncovce selhal. Stejná situace se pak opakovala, tentokráte byl u balonu Klesa. Kluky ale musím pochválit za bojovnost, kdy soupeř hrál hodně tvrdě. Zápas zvládli a je důležité, že vezeme tři body,“ hodnotil zápas asistent trenéra V. Lintner.

SKP Okula Nýrsko - FK Tachov 0:1 Poločas: 0:1. Branka: Klesa. Rozhodčí: Fanfule. Diváci: 30.

Tachov: Soustružník - Dvořák, Vávra, Janda, Prokš - Maule, Lintner, Marek, Kořínek - Klesa, Šilhán. Střídali Pták, Burda a Sláma.

Mladší žáci FK Tachov vstoupili do zápasu velmi dobře a ujali se vedení brankou M. Skopového. Domácím se ale podařilo nepříznivý stav otočit a Tachované nakonec odjížděli s prázdnou.

„Úvod utkání nám vyšel. Už v sedmé minutě po přímém kopu Zušťáka uklidil míč do branky soupeře M. Skopový. O dalších sedm minut později jsme inkasovali náhodný gól z dálky a následně po chybné rozehrávce gólmana inkasovali další branku. V druhé půli kluci soupeře herně přehrávali, ale nedařilo se nám opět v zakončení. Zápas měl velmi dobrou úroveň, kluci měli dnes smůlu a věříme, že to Nýrsku doma na jaře oplatíme,“ poznamenal k zápasu vedoucí družstva FK Radek Skopový.

SKP Okula Nýrsko – FK Tachov 2:1 Poločas: 2:1. Branky: 14. Kaas, 21. Bohm - 7. M. Skopový. Rozhodčí: Fanfule. Diváci: 30.

Tachov: Landrgott, Lebeda - Trejbal, Tonka, Pánek, M. Skopový, R. Skopový, Ruda, Zušťák, Hutta, Blatnický, Kořínek, Prokš, Volka, Beneš. Trenéři Ruda a Landrgott.