Starší žáci FK Tachov přivítali na svém hřišti v prvním divizním utkání letošní sezony soupeře z Tábora a zvítězili brankou Hány 1:0. Domácí fotbalisté se pustili do svého protivníka už od úvodních minut s nebývalou vervou. Hned ve druhé minutě utkání se po chytré kombinaci dostal k míči tachovský Jedlička, ale nastřelil jen brankáře. Tachované předváděli hezký kombinační fotbal, který se musel divákům líbit. V sedmé minutě po přihrávce Nevařila dostal míč na svoji pravačku Šácha a pěknou střelou vystrašil hostujícího brankáře Votavu, který vyrazil na roh.

Tachov hrál útočný fotbal a dovolil hostům snad jedinou akci prvního poločasu, kdy Kukla v 17. minutě vystřelil z levé strany těsně vedle domácí branky. Tachované se stále tlačili do ofenzivy a snažili se překonat zahuštěnou obranu Tábora. Ve 31. minutě převzal přihrávku po kombinaci na jeden dotek Havel, který byl zastaven jen za cenu nedovoleného zákroku.

Míč si ze vzdálenosti 25 metrů postavil Patrik Hána a nádhernou střelou přes zeď trefil šibenici – 1:0. Druhá půle přinesla divákům už vyrovnanější partii, Tábor se vysunul ze své obranné ulity a také lépe bránil hráče Tachova. Přesto se do další šance dostal ve 39. minutě Šácha, ale jeho střelu opět za cenu rohového kopu kryl vynikající brankář hostí.

Další velkou šanci si Tachov vypracoval ve 44. minutě kdy Pšenák po kolmé přihrávce šel sám na brankáře Tábora, ale ten jeho prudkou střelu pod břevno se štěstím vyrazil na rohový kop. Poslední velkou příležitost v zápase měl ještě tachovský Havel, kdy tísněn a ve skluzu jen těsně přestřelil odkrytou branku. Tachov už žádný velký tlak soupeře do konce zápasu nepřipustil a udržel nejtěsnější vedení.