Starší a mladší žáci FK Tachov přivítali na domácím trávníku družstva TJ Přeštice a hosté odjeli domů bez bodového zisku.

Starší žáci od úvodních minut dobývali obranný val Přeštic, který vydržel vzdorovat až do 19. minuty. Vedoucí branku FK vstřelil Šilhán a pohříchu to byla jediná branka prvního poločasu. Po přestávce už Tachované svou převahu dokázali „přetavit“ v tři branky.

„I když nás toto kolo zastihla marodka a chyběly hned tři opory (Maule, Prokš a Burda), kluci zápas zvládli a potvrdili roli favorita. Soupeř bránil i v osmi lidech. V druhé půli jsme ale zlomili vzdor soupeře a přidali tři góly. Celý zápas jsme měli navrh, hráli na půli soupeře, ale „skotská“ taktika Přeštic dlouho odolávala. Pro absenci klíčových hráčů tak mohli do zápasu promluvit i mladší kluci z lavičky a zvládli to výborně. Všem patří náš dík,“ řekl k utkání asistent trenéra FK Tachov V. Lintner.

FK Tachov - Přeštice 4:0 Poločas: 1:0. Branky: 19. a 45. Šilhán, 44. Bezdička, 57. Pták. Rozhodčí: Kastl. Diváci: 15.

Tachov: Soustružník (Faltus) - Dvořák, Pták, Janda, Sláma - Marek, Lintner, Bezdička, Klesa - Šilhán, Blatnický. Střídali Kořínek a Diviš.

Mladší žáci navázali na úspěch svých starších spoluhráčů a brankou Tonky rozhodli o zisku tří bodů.

FK Tachov - Přeštice 1:0 Poločas: 1:0. Branky: 15. Tonka. Rozhodčí: Kastl. Diváci: 15.

Tachov: Lebeda - Beneš, Trejbal, J. Hutta, Schweiner, M. Skopový, R. Skopový, K. Hutta, Půža, Sýkora, Ruda, Tonka, Volka. Trenéři Ruda a Landrgott.

„V úvodu utkání jsme soupeře zcela přehrávali. Po vstřeleném gólu Tonky hosté začali více útočit se snahou o vyrovnání a my jsme si naopak chtěli pojistit vedení dalším gólem, ale série nepřesných střel a zakončení na obou stranách se neustále opakovala. V napjatém závěru utkání nás podržel gólman Lebeda, a také jeho zásluhou vyhráli,“ hodnotil utkání trenér Ruda.