Mužstvo FK Tachov vede s dvoubodovým náskokem tabulku Přeboru Plzeňského kraje i po dvacátém kole. Na hřišti zachraňující se Horní Břízy zvítězilo 3:2. Tachované, jak se sluší na favorita, vstoupili do zápasu aktivněji a už v osmé minutě šli zásluhou Hudce do vedení – 0:1. V dalších minutách hlavičkoval po akci malého Luk. Čížek nad branku, pokus Lad. Čížka vyrazil domácí gólman na rohový kop a stejný osud měla i střela Rulfa. Domácí o sobě dali vážněji vědět ve 28. minutě. Chocholatého pokus vytáhl Valenta na roh. O dvě minuty později pálil Dolejš nad branku. Vzápětí na to domácí chybovali a Rulf šel zcela sám na branku, ovšem střílel vedle.

V závěru poločasu se ocitl tentýž hráč ve výhodné pozici, ale chyběl mu důraz. Po změně stran se už ve 48. minutě trefil hlavou Chocholatý – 1:1. Tachované procitli a v 59. minutě kontrovali, když po centru Viterny se hlavou prosadil Malý – 1:2. Hosté ještě slavili a jejich nepozornost po závaru před tachovskou brankou potrestal Paukner – 2:2. Brankové dostihy skončily v 74. minutě.

Po akci Šáchy a střídajícího Chady se prosadil Luk. Čížek – 2:3. V závěrečné patnáctiminutovce bylo rušno před oběma brankami. V 78. minutě vykopával míč směřující do branky Hutta, na druhé straně dal o sobě vědět Malý. Nejdříve jeho střelu gólman kryl a pak po zpětné příhrávce Hudce střílel nad branku. Ke konci zápasu musela tachovská obrana spolu s Valentou řešit nebezpečí po akci Vrly a Chocholatého. V hektickém závěru se po přihrávce Bečváře opět neprosadil Malý. V nastaveném čase měl na hlavě tutovku domácí Vrla, ale naštěstí pro Tachov neměl přesnou mušku. „Je to pořád dokola. Nedáme šance a pak se strachujeme o výsledek,“ řekl k utkání trenér Tachova Miroslav Chada.