Divizní fotbalisté FK Tachov zajížděli po domácím skalpu lídra z Benešova (2:0) na jih Čech do Českého Krumlova. Tachované navázali na výkon z prvního jarního kola a po výhře 1:0 přivezli ze hřiště FK Slavoj Český Krumlov tři cenné body. Jedinou branku utkání vstřelil Viterna.

Trenér Tachovanů Zdeněk Slowik se musel obejít bez Ondřeje Stružky, kterého do zápasu nepustilo zranění třísel. Na trávník tak vyběhla stejná sestava jako proti Benešovu. Hosté ale do utkání nevstoupili nejlépe a dvacet minut byl Slavoj lepším týmem. „Měli jsme hrát po zemi, ale to se nám ze začátku nedařilo. Soupeř tak byl zásluhou dlouhých nákopů častěji před naší brankou. Nám se začalo dařit až po dvaceti minutách, kdy jsme po zbytek poločasu byli lepším týmem a v té době také dali vedoucí branku. Po akci Tomáše Habarta si jeho centr zpracoval Honza Viterna a z hranice šestnáctky nádherně trefil," řekl k prvnímu poločasu tachovský lodivod.

Po přestávce se snažili domácí co nejdříve srovnat skóre a dlouhými míči se snažili co nejjednodušeji dostat před branku Tachova. Ten se snažil eliminovat taktiku soupeře kombinační hrou a několikrát se dostal do přečíslení obrany Slavoje. V 64. minutě postupoval Machač s Hudcem na obránce, ale přihrávka prvně jmenovaného nebyla přesná. „Domácí se snažili vysokými míči ohrozit naší branku, měli tam několik závarů, ale podle mého se do vyložené příležitosti nedostali.

Naopak, my v 68. minutě propásli největší šanci. Postupovali jsme čtyři na dva, Tomáš Habart v závěru akce našel Michala Folejtara a ten ze tří metrů netrefil mezi tyče. Tady jsme si mohli výhru pojistit. Místo toho čelili náporu Slavoje," popsal klíčové okamžiky kouč, jenž v závěru utkání přihlížel zoufalému nakopávání míčů soupeře a jak si s tím obrana FK poradila.

„My jsme tentokrát nebyli ve vzduchu tak dobří jako s Benešovem. Tím vznikaly zmatky před naší brankou, ale kluci je s gólmanem někdy i s trochou štěstí vyřešili," okomentoval závěr zápasu trenér. „Byl to týmový výkon. Kluci šli za výhrou, kterou si mohli pojistit už v průběhu druhé půle. S přibývajícími minutami se bály o ztrátu vedení, podvědomě více bránili nejtěsnější náskok, ale vše zvládli. Velmi si cením nuly vzadu," dodal Slowik.