V dalším kole fotbalové divize hostil FK Tachov mužstvo FK Jindřichův Hradec 1910 a přesto, že domácí neproměnili čtyři vyložené příležitosti, zvítězili 3:1.

Tachované na třináctý tým tabulky doslova „vlétli" a gól visel ve vzduchu už po trestném kopu Malého a akci Kovaříka. Domácí příznivci se dočkali v šesté minutě, kdy se uvolnil Kovařík, našel Habarta a ten rozvlnil síť za zády bezmocného gólmana Hulíka. Hostující strážce svatyně držel svůj tým dlouho ve hře a své schopnosti ukázal ve 12. minutě. Aktivní Stružka byl v šestnáctce „nejšikovnější" a chytrým obloučkem poslal míč na branku. Hulík konečky prstů vytáhl míč na rohový kop. Po čtvrthodině hry se hosté začali osmělovat a dostávali se k domácí branky. V 18. minutě střílel nad branku Beránek. V dalších minutách zahrávali dva rohové kopy. Po jednom z nich nestačil míč usměrnit do sítě Vaněk a druhá standardní situace skončila na tyči domácí branky. Z následného protiútoku se Tachov dostal do přečíslení, ale chyběla lepší přihrávka a přesné zakončení, Malého pokus skončil vedle branky.

Do třicáté minuty se hrálo převážně mezi šestnáctkami a hra byla na obou stranách plná nepřesností. Ve 37. minutě se prosadil v šestnáctce Sadílek, ocitl se sám před gólmanem, položil si jej na záda, ale po přízemní střele tachovského hráče vytáhl gólman vynikající zákrok. Sadílek byl i u další šance, ale ani tentokrát neproměnil. Ve 40. minutě zahrávali hosté dlouhé autové vhazování a míč prošel podél malého vápna aniž by ho někdo zasáhl. O dvě minuty později se ve slibné příležitosti ocitl urostlý Vaněk, ale gólově nezakončil. Přišel trest. Z protiútoku se po akci Stružky a Kovaříka dostal míč k Malému a ten se nemýlil – 2:0.

Domácí začali druhý poločas stejně jako první, jen chyběla branka a že příležitosti ke vstřelení byly. Po akci Stružky měl na kopačce třetí branku Kovařík. Ve 49. minutě střílel Sadílek a na brankové čáře míč zastavil Císař. V dalším průběhu se hra vyrovnala a hosté byli daleko nebezpečnější. Po brance volal pokus Beránka a hlavně Koutného. Ten se ocitl sám před, v prvním poločasu nejistým, domácím gólmanem, ale ten vytáhl veledůležitý zákrok. Byl to klíčový moment zápasu. Hosté se sice dále tlačili před šestnáctku domácích, ovšem obrana pracovala výborně. V 64. minutě přišel z pohledu domácích důležitý moment zápasu. V 65. minutě se uvolnil Stružka, měkkým centrem našel Sadílka a ten se hlavou konečně zapsal mezi střelce. Byla to odměna za jeho aktivitu a zadostiučinění za neproměnění dvou tutovek. Snaha hostů po třetí inkasované brance byla menší, ale jiskřička naděje jim svitla v 81. minutě. Tušl zahrál nebezpečně vysokou nohou, k trestnému kopu se postavil Černoch a parádní střelou snížil na 3:1. Domácí ale závěr zápasu zvládli, když ještě mohli navýšit své vedení, ale Kovařík a ani Hutta se mezi gólové střelce nezapsali.

„Jsem rád, že jsme utkání výsledkově zvládli. Kluci tak potvrdili dovezené body ze Sušice. Po herní stránce to nebylo z naší strany nic světoborného, nedařila se nám kombinace a opět neproměnili brankové příležitosti. Výhry si tak cením o to více, že jsme nehráli podle mých představ. Kluci dokážou zahrát daleko lépe," řekl k utkání trenér FK Tachov Zdeněk Bečka.

Tachov: Hintenholzinger - Kovařík, Šácha, Malý, Habart, Viterna, Hudec, Folejtar, Tušl, Stružka, Sadílek. Střídali Ruda, Král, Hutta a Dvořák.