Tak nějak vypadá fotbalovou terminologií ohlédnutí hráčů a vedení Baníku Stříbro za podzimní částí sezony nejvyšší krajské soutěže a výhled do té jarní, která jim nabízí reálnou možnost porvat se s nejbližšími konkurenty o prvenství a postup do divize. Po odehrání patnácti kol jim se ziskem 31 bodů patří čtvrté místo s pětibodovým odstupem za béčkem třetiligové Jiskry Domažlice.

Po loňském pádu divizního FK Tachov do okresního přeboru se ze stříbrských borců stal rázem nejvýše hrající tým našeho okresu.

Parta trenérů Jana Krause a Jakuba Křehlíka kolem kanonýra Giuseppe Lanfranchiho to na hřišti potvrzovala sebevědomými výkony a atraktivním stylem hry.

Na jaře z toho rozhodně nechce slevit. K tomu je ale prioritně zapotřebí kvalitní zimní příprava.

„Ta začala v úterý prvním tréninkem s účastí šestnácti hráčů. Další byli pracovně vytíženi a omluveni, prozrazuje klubový šéf Jiří Kertis a pokračuje popisem její průběžné podoby: „Základní schéma zimní přípravy tvoří třikrát v týdnu trénink a každou sobotu od 14 hodin na domácí umělé trávě přípravné zápasy.“

Hned ten první je na programu tuto neděli, ale žádný soupeř k němu nepřijede. Rozdají si to totiž mezi sebou v modelovém utkání hráči klubového áčka a béčka.

Představí se v něm i avizované posily na jarní boje, kterými jsou navrátilci z Německa Jan Makrlík s Jakubem Mižárem a také Dominik Šura ze Slavie Vejprnice.

„Příští týden odjíždí A i B tým na zimní soustředění, kde se bude nabírat převážně kondice a také samozřejmě tmelit parta,“ říká Kertis.

Po návratu se vedle fyzických parametrů členů kádru bude už také naplno pilovat herní stránka a týmová souhra celého mužstva. K tomu budou sloužit přípravné zápasy proti Novému Sedlu z I.B třídy (7. února), divizním Klatovům (15. února), sice okresnímu, ale parametrově daleko silnějšímu Tachovu (22. února) a diviznímu Petřínu Plzeň (29. února).