Kdo z přítomných příznivců divizního utkání FK Tachov – S. Čížová čekal jasnou výhru domácího celku byl zklamán. Přes drtivou převahu lídra v prvním poločasu se branky nedočkali. O zisku tří bodů pro vedoucí celek soutěže rozhodla v 57. minutě trefa Sadílka.

Hosté, kteří nastoupili v poli i s šestačtyřicetiletým trenérem Marcelem Máchou, se od úvodních minut jen bránili a sporadicky se dostali k ohrožení branky domácích. Pokud se ale tomu z jejich strany dá tak říct. Ve čtvrté minutě střílel z úhlu Hudec a gólman Durov jeho pokus vyrazil na roh. Nad brankou skončil trestný kop Knakala. V osmé minutě zapomněli domácí na Jindřicha, který se ocitl za obranou ale byl vytlačen i s míčem mimo střelecký úhel a hlavně byl na polovině domácích zcela sám. Zbývající hráči neopouštěli obranné šiky a čekali na další nájezd. Valil se na ně jeden útok za druhým, ovšem většinou chyběla Tachovu finální přihrávka či přesnější zakončení. Ve 14. minutě přišlo druhé, a v poločasu poslední, ohrožení branky Houdka, který se jen ohlédl za dalekonosnou střelou Hory. Míč skončil mimo tyče. Pak už přišel festival neproměněných příležitostí.

V 16. minutě hlavičkoval Tušl nad branku, dělovka Kovaříka skončila na tyči a branky se kanonýr nedočkal ani v 25. minutě, kdy sám před gólmanem míč dobře netrefil a ten skončil v zámezí. Na konci půlhodinky se mezi tyče nevešla ani hlavička Dvořáka. Důvěru trenéra se snažil splatit Kubišta, jenž hrál od začátku a nejblíže byl ke vstřelení branky ve 33. minutě. Gólman ale jeho dělovku s námahou vyrazil. Ve 38. minutě si „zalaškoval" gólman Houdek. Míč vyhodil k noze soupeře, ale ten mu ho poslušně vrátil do náruče. Před přestávkou ještě po rohovém kopu Hudce vyskočil nejvýše Dvořák a míč vykopávali před brankovou čarou obránci.

Ve druhém poločasu už Tachov tak drtivou převahu neměl a hosté zahrávali dost standardních situací, z kterých se snažili vytvořit tlak v pokutovém území Houdka. Ten spolu s obranou ale soupeře do větší příležitosti nepustil. Gólově se v úvodu poločasu neprosadil Sadílek a na druhé straně střela Hory skončila mimo branku. V 57. minutě čížovská obrana zablokovala dvě střely domácích, ale Sadílek už propálil míč do sítě – 1:0. O minutu později mohl zvýšit vedení Hudec, ale nedal. Po hodině hry zahrozil Kunc, stav se neměnil. V 64. minutě hlavičkoval nad břevno Dvořák, na druhé straně se neujala střela Rozhoně. V poslední čtvrthodině akce Hudce gólem neskončila stejně jako hlavička Kovaříka. Zápas zakončil střelou vedle Hudec a pak už rozhodčí odpískal konec zápasu.

„Tlačili jsme se sice neustále dopředu, ale hráli zbytečně středem hřiště. Bylo to o dobývání branky hostů. Některé šance jsme nevyužili a proto to byl boj až do konce utkání," hodnotil zápas trenér domácích Zdeněk Michálek.

Tachov - Houdek - Kovařík, Matas, Šácha, Knakal Viterna, Sadílek, Hudec, Kubišta, Dvořák, Tušl. Střídal Žemlička a Ruda.