Tůša oslavil syna hattrickem

Dlouhý Újezd - Ve fotbalové 1. B třídě si Sparta Dlouhý Újezd spravila chuť se Sulkovem, vyhrála 10:2

18.5.2009

Sp. Dl. Újezd – Sp. Sulkov 1:2. Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd po dvou prohrách 0:3 si v utkání s B. Sulkov opravili trochu skóre. Soupeři dali na cestu domů deset gólu, když dva inkasovali.

Domácí Sparta začala aktivně a už ve třetí minutě střílel Tůša těsně vedle, o chvíli později pálil Zeman nad branku. V desáté minutě kontrovali hosté, když pokus K. Berana kryl Mrázek. O minutu později na druhé straně hřiště zakončoval Šašek, gólman Kur jeho střelu jen vyrazil a Tůša slavil narození syna brankou – 1:0. Stejná situace se zrodila ve 20. minutě. Střelu Zemana nejistý gólman opět jen vyrazil a pohotový Tůša se radoval podruhé – 2:0. O dvě minuty později se dostal do velké příležitosti hostující Beran, ale stav zůstal stejný. Domácí si nevzali varování ze strany aktivního Berana k srdci a ten ve 28. minutě snížil na 2:1. Sparta se po několika minutách vzpamatovala a zahrozila Tůšou, Veletou a Sňozíkem. Změnu ve skóre ale přinesla až 42. minuta, kdy přesnou střelou zvýšil na 3:1 Zeman. To už hájil sulkovskou svatyni Šoltys, který ve 27. minutě vystřídal Kura.

Začátek druhé půle patřil hostům. Při hlavičce Nováka se blýskl gólman Mrázek. V dalších minutách už ale na trávníku kralovali domácí a před brankou Sulkova bylo hodně rušno. Tůša pálil vedle, Zeman sám před gólmanem trefil tyč a v 55. minutě se prosadil střídající Bydžovský. Po čtyřech minutách pobytu na hřišti upravil po příhře Zemana na 4:1. O čtyři minuty později se prosadil Tůša a své brankové konto rozšířil na tři góly – 5:1. V dalších minutách už zápas připomínal více tréninkové než mistrovské utkání. Sulkovská Sparta odpadla a ta domácí předváděla bezstarostný fotbal, kdy obranná činnost byla pro ní zbytečností. Hosté se tak dostali lehce do šancí. Zatímco oni proměnili jedinou, domácí k potěše svých příznivců skórovali ještě pětkrát a soupeře tak vyprovodili na cestu domů „desítkou“.

„Po dvou nevydařených zápasech jsme už potřebovali bodovat. Jsem rád, že se kluci chytli. Už před utkáním bylo v kabině cítit odhodlání. Vrátili se marodi a hlavně v útoku to bylo znát. Je to pro nás vzpruha, potřebovali jsme se před zápasy s Domažlicemi a se Stodem chytit,“ hodnotil utkání trenér Dlouhého Újezda Josef Mišoň.

Sp. Dl. Újezd – Sp. Sulkov 1:2. Poločas: 3:1. Branky: 11., 20. a 59. Tůša, 42. a 85. Zeman, 55. a 71. Bydžovský, 61. Křehlík, 66. a 75. Veleta – 41. Beran, 68. Novák. Rozhodčí: Komanec. ŽK: 1:2. Diváků: 60.

DL. ÚJEZD: Mrázek – Sňozík, Stoklasa (62. Mišoň), Houda, Šašek, J. Švábek (51. Bydžovský), Zeman, Coufal, Křehlík, Veleta, Tůša (62. Kotrc).

18.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Výrovský potok a jeho okolí vypadá v dnešních dnech tak, jak by mělo.
4

Oblast kolem Výrovského potoka je v pořádku, voda míří tam kam by měla

Tachov, Planá – Mistrovství světa v kickboxu kategorie WKU absolvovali Ladislav a Lukáš Hudlerovi z Plané. V irském Killarney reprezentovali Českou republiku, Ladislav startoval za veterány a Lukáš se objevil poprvé ve své kariéře v kategorii starších žáků.

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.