– Okresní fotbalové soutěže mají za sebou první polovinu a je tak čas na malé ohlédnutí za podzimní částí. O něj požádal Deník muže nejpovolanějšího a to předsedu Okresního fotbalového svazu Tachov Jiřího Dufku.

Jak byste hodnotil celkově okresní fotbalové soutěže?
Dobře. V přeboru máme dva lídry, kteří si to pravděpodobně rozdají o přímý postup a když se nic zásadního na jaře nestane tak druhý půjde do baráže. „Trojka" je nebývale vyrovnaná což je pro tuto soutěž dobře, ale uvidíme kdo bude mít zájem o postup do vyšší soutěže.Ve čtvrté třídě řídící komise připravila změnu. Jsou jen dvě skupiny a pak finále. Hodnotit budeme tento systém až po sezoně. Mládež je celorepublikový problém. Každý předseda by si přál mít tyto kategorie „našlapané"ale realita je jiná. Samotnou a nejvíce alarmující je kategorie dorostu. Snad se ale blízká na lepší časy, dorost by si měl řídit kraj.

Považujete současné rozvržení soutěží dospělých a mládeže za optimální pro náš okres?
Vycházíme z přihlášek do soutěží. Nelíbí se mi, že mužstva nechtějí postupovat výše. Toto rozhodnutí je ale čistě na nich a my to respektujeme. Mládežnické kategorie, jak už jsem se zmínil, jsou problém nejen našeho okresu.

Co říkáte na projekt farem. Jsou tyto pro účastníky okresních soutěží přínosem. Nedochází k narušení regulérnosti, když za týmy okresu hrají hráči z vyšších soutěží?
Na farmy mám kladný názor. Je jistě dobré, že si hráči z farmy vyzkouší vyšší soutěž. Přínos musí zhodnotit kluby které spolu „farmaří". Nemyslím si, že je existencí farem narušena regulérnost. Když se dělají farmy tak, jaké je jejich poslání, tak by z vyšší soutěže měli pomáhat hráči ze širšího kádru. Praxe je jiná. Dva hráči mohou pomoct, ale utkání sami nevyhrají.

Novinky jako hokejové střídání hráčů, pokutové kopy a další jsou už nějaký čas uvedeny do praxe. Jak je hodnotíte?
Novinky jsou dobré. Penalty už za novinku nepovažuji. Myslím, že jsou dobré, vždyť nápad pana Turka z Černošína převzal FAČR až po ČFL. Menší výhrady mám k hokejovému střídání. U mládeže asi má opodstatnění, ve „čtyřce" též, ale do vyšších soutěží už bych nešel. Je to můj názor, ale rozhodnutí a případná změna musí přijít od klubů.

Jste spokojený s prací komisí a výkonného výboru?
Činnost budeme hodnotit na valné hromadě v lednu. Já jsem s prací výkonného výboru spokojený. Práce komisí je také dobrá a jejich rozhodnutí jsou fundovaná. Po vzoru PKFS je v každé komisi člen výkonného výboru, takže informace z jeho jednání dostávají z první ruky.

Jak hodnotíte spolupráci s Plzeňským fotbalovým svazem, předsedou R. Berbrem?
Velmi dobře. S panem Berbrem vycházím dobře i komise jsou k našemu okresu vstřícné. Nemám problém obsadit "vypjatá" utkání rozhodčími z kraje, když od naší komise dostanu včas požadavek. Na podzim jsme tuto možnost využili při utkání přeboru o první místo.

Celý rozhovor najdete v pátečním vydání Tachovského deníku.