První výběr Prahy, druhá Gambrinus liga a třetí Slovensko, takové je pořadí na medailových místech po jubilejním desátém ročníku turnaje fotbalových rozhodčích v sálové kopané. Hrálo se O putovní pohár města Tachova, který podruhé za sebou odvezl výběr Prahy. Ve finále porazil výběr Gambrinus ligy 3:2.

Na palubovce se postupně představilo osm týmů a duchovní otec akce, ředitel turnaje a prakticky člověk, který má na bedrech jeho organizaci Aurel Ardeleanu si mohl v sobotu ráno oddychnout, že se všechna přihlášená mužstva dorazila.

„Měl jsem obavy z počasí a stavu silnic. Nakonec vše dobře dopadlo, akorát Plzeňané, kteří to mají „nejdál“, přijeli se zpožděním a my tak hned v úvodu „chytli“ skluz v časovém harmonogramu,“ vysvětlil zdržení ředitel. Mužstva byla nalosována do dvou skupin, z kterých postupovala první dvě do semifinále a ostatní hrála o konečné umístění. Zatímco v A skupině kraloval Rakovník, ve druhé to bylo drama. Jasno bylo jen o pořadí na čtvrtém místě, kam se zařadil tým Karlových Varů.

Při shodném zisku šesti bodů se do semifinále nakonec dostaly Praha a Gambrinus liga. V prvním semifinále nestačil Rakovník právě na výběr Gambrinus ligy (0:3) a Praha přestřílela nováčka turnaje, výběr Slovenska (5:2). Drama se odehrálo v souboji o třetí místo. Rakovník remizoval se Slovenskem 2:2 a po penaltách se radoval tým Slovenska. Ve finále tahal celek Gambrinus ligy od úvodních minut za kratší konec, ale svou kůži nedal lacino. Praha vyhrála 3:2 a obhájila loňské vítězství. Před finálovými duely se uskutečnila opět tombola a k dispozici bylo dvaatřicet hodnotných cen. Nechyběly ani dresy Martina Straky a Davida Limberského. Oba svá trika předávali osobně. Ligový fotbalista a reprezentant David Limberský přímo v hale a hokejová ikona Martin Straka při slavnostním vyhodnocení. Hlavní cenu, televizor LCD, si ze sportovní haly odvezl až na Slovensko Michal Smolák. V restauraci Baileys se už tradičně konalo vyhodnocení turnaje, kde si poháry převzali zástupci týmů a nejlepší jednotlivci. Slovo si na úvod vzali představitelé města.

„Jsem rád, že jste přijeli a sehráli tady opět kvalitní turnaj. S některými se už setkávám poněkolikáté, někteří jsou v Tachově na turnaji poprvé a já věřím, že ne naposled,“ řekl mimo jiné starosta Tachova Ladislav Macák. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Pavel Hrubeš z výběru Gambrinus ligy, brankářem Patrik Neiműller z Bavorska a se šesti góly na svém kontě byl nejlepším střelcem Ondřej Šedivka z vítězného týmu Prahy. Poháry předávali starosta Tachova Ladislav Macák, místostarosta Jiří Struček, Martin Straka a ředitel turnaje Aurel Ardeleanu. Slavnostní večer uváděl, stejně jako celý turnaj, s velkou profesionalitou Josef Kožnar.

Ředitel turnaje Aurel Ardeleanu poděkoval všem za účast a opět se mu dostalo za organizaci klání skandovaného aplausu.

Výsledky - skupina A: Rakovník – Plzeň 6:2;– Slovensko 3:2;– Tachov 3:2. Slovensko – Plzeň 6:2;– Tachov 2:1.Tachov – Plzeň 5:1.

1. Rakovník ⋌3 3 0 0 12:6  9

2. Slovensko ⋌ 3 2 0 1 10:6  6

3. Tachov ⋌3 1 0 2  8:6  3

4. Plzeň ⋌ 3 0 0 3  5:17 0

Skupina B: Praha – Bavorsko 4:0;– Gambrinus liga 0:2;– Karlovy Vary 11:1. Gambrinus liga – Bavorsko 1:3;– Karlovy Vary 14:1. Bavorsko – Karlovy Vary 7:0.

1. Praha ⋌3 2 0 1 15:3 6

2. Gambrinus liga ⋌3 2 0 1 17:4 6

3. Bavorsko ⋌3 2 0 1 10:5 6

4. Karlovy Vary⋌3 0 0 3 0:32 0

Semifinále: Rakovník – Gambrinus liga 0:3; Praha – Slovensko 5:2. O 7. místo: Plzeň – K. Vary 5:6 (p.k.); O 5. místo: Tachov – Bavorsko 8:1. O 3. místo: Rakovník – Slovensko 2:3 (p.k.); Finále: Gambrinus liga – Praha 2:3.

Pořadí: 1. Praha; 2. Gambrinus liga; 3. Slovensko; 4. Rakovník; 5. Tachov; 6. Bavorsko; 7. Plzeň; 8. Karlovy Vary.