Opět byli vítězi fotbalisté z domažlického okresu. Kvůli střelecké neschopnosti Sokolíků a jejich chyb tentokráte vyhráli na borském pažitu vysoko 4:0.
Za úmorného vedra a bez čtyř klíčových hráčů domácího kádru to byli hosté, kteří začali premiéru lépe. Bořil nepřesně mířil mimo branku. Potom na druhé straně zahodil první loženku Stránský. Nikým neatakován hlavou dal vedle. V parném vedru se hrálo nahoru dolů a stovka diváků viděla svižný fotbal. Část fandů přijela z nedaleké Bělé. Start si vytvořil mírný tlak, ale ze série rohů nic nezískal. Po dvaceti minutách vynikl domácí Žalud, když chytil tutovku Franka. Poté se hrálo většinou uprostřed pole. Až sedm minut před obrátkou si domácí vytvořili šanci. Ani Stránský, Jutka a po nich Janků nepřekonali Jarinu. Zákonitě přišel trest v podobě kontru. Hosté po centru zleva zakončili Frankem – 0:1. V poslední minutě domácí Jutka nedal a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Úvod druhé půle začali lépe bělští borci a navýšit mohl Sopko. I on podobně jako domácí nedal. Po hodině hry udeřili hosté podruhé. Po chybě navýšil Bořil. Snížit mohl vzápětí Stránský, ale upadl a měl po šanci. V té době již byli lepší hosté a bylo otázkou času, kdy opět udeří. Borští zcela fyzicky a herně odpadli. Deset minut před koncem nádherně trefil L. Černý – 0:3. Pět minut po něm zakončil a dokonal debakl J. Černý.
V posledních vteřinách trefil pravou tyč střídající domácí Hlaváč a to bylo ze strany Boru vše. Navíc byl odpískán ofsajd.

„První půle vyrovnaná, my jsme bohužel nedali šance a hosté naopak využili. V druhé části jsme herně a fyzicky odpadli, hosté byli lepší a přejeli nás," krátce a výstižně zhodnotil vysokou prohru vedoucí domácího týmu Jaroslav Folejtar.

Ani v dalších utkáních prvního kola I.B třídy se týmům z tachovského okresu při konfrontacích s celky z Domažlicka příliš nedařilo.
Slavoj Chodová Planá prohrál se Sokolem Mrákov vysoko a divokým skóre 3:7, když mrákovští Kabourek a Tomáš Duffek dali po hattricku, za domácí se blýskl dvěma góly kanonýr Pavel Chval.

Body doma rozdával v neděli i Hraničář Částkov, který v Maršových Chodech podlehl Dynamu Horšovský Týn 0:3.

Prohrála i Sparta Dlouhý Újezd, která se v Kolovči dlouho statečně držela na nerozhodném výsledku, ovšem v nastavení domácí Milota svojí druhou brankou stanovil na konečných 2:1 pro Slavoj.

Slušnou návštěvu dvou stovek diváků přilákalo derby mezi FK Planá a Chodským Újezdem. Na stadionu v Plané se ten den slavilo 70 let od založení fotbalového klubu, a tak diváci viděli exhibiční zápasy mládeže, ale i starých gard, kde nastoupil mimo jiné stříbrný medailista z Mistrovství světa 1962 v Chile Josef Jelínek (který má v Plané bratra Jiřího, také zkušeného fotbalistu). Vrcholem programu ale bylo derby I.B třídy, které v základní hrací době skončilo 1:1 a na pokutové kopy zvítězili domácí 4:3.

Stanislav Sýkora, Jiří Kohout