II. TŘÍDA:

Tachované se prosadili střelecky až třikrát během posledních devíti minut.

Tachovsko – Druhým kolem pokračoval o víkendu fotbalový TaNET okresní přebor.

Potvrdilo se, že zápasy FK Tachov, který ještě v loňské sezoně hrál jako nejlepší okresní celek divizi, budou velkým zpestřením okresního přeboru a přitáhnou diváky především na hřištích soupeřů. V Maršových Chodech, části Částkova, se na borce z okresního města, i když v jejich kádru nezůstal kámen na kameni, přišlo podívat tři sta fanoušků.

A ti domácí museli být spokojeni, protože jejich tým vedl nad hosty ještě v 81. minutě vysoko 5:0, a přestože v závěrečné desetiminutovce třikrát inkasoval, tři body si už vzít nenechal.

Po porážce v úvodním kole v Přimdě 2:4 se probudili hráči Stráže, kteří se po sestupu z oblastní I.B třídy nechtějí v ´okrese´ dlouho zdržovat, a zdolali hladce fotbalisty Kšice 4:0.

Naopak Přimda tyto tři body nepotvrdila ve druhém domácím zápase za sebou a podlehla nováčkovi ze Záchlumí o dvě branky.

Volno měli v tomto kole fotbalisté Bezdružic, naopak poprvé hrál Kostelec.

Bor – Konstantinovy Lázně 2:2, PK 4:5

Poločas: 0:1. Branky: 55. Janků, 76. Stránský – 36. a 79. Gláser. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Kroupa. Diváků: 90.

Bor: Tajstra – F. Pták, Hocmann, Burda, Pustovojt, Zeman, Maczko (76. Stránský), Pokorný, Jutka, Janků, Luk. Čížek.

Konstantinovy Lázně: Sedlecký – Rašín, Vacata, Kašpar, Gláser, Hospodářský, Praizler, Nevařil, Pohlot, Horna, Pitlík.

Přimda – Záchlumí 1:3

Poločas: 0:0. Branky: 70. Vokroj – 56. Hrabák, 71. Štrejn, 79. Dýdek. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (50. Dvořák). Rozhodčí: Hromka. Diváků: 50.

Přimda: Žurek – Sopko, Dvořák, Bauer, Kotrc (49. Nguyen Duy An), Teplárek, Kurfiřt, Vokroj, Kůst, Nguyen Duc Anh (46. Tran), Ferdinandy (79. Veselý).

Záchlumí: Kasič – K. Dýdek, Kuchár (85. Rezek), Sabovčík, Suchánek, J. Štrejn, K. Štrejn, Vácha, Baum (55. Machala), Mička (46. L. Dýdek), Hrabák.

Černošín – Lom 4:4, PK 5:6

Poločas: 1:1. Branky: 20. Horhol, 61. Toderiuk, 71. Drozda, 78. Turek – 45. Melich (vl.), 59. Daniel, 83. Stec (pen.), 90. Kalynich. Rozhodčí: Landrgott. ŽK: 2:1. Diváků: 40.

Černošín: Kozelka – Melich, Drozda, Ranš (65. Panuška), Klepsa, Toderiuk, Turek, Horhol (58. Šulc), Panuška, Hondorchyn, Gondorchyn.

Lom: D. Žipaj – Jan Bukva, Janda, Lintner, Petráška, J. Pich, M. Pich, Rosokha, Jakub Bukva, Stec, Daniel (60. Kalynich).

Stráž – Kšice 4:0

Poločas: 1:0. Branky: 36. K. Pták, 63. V. Borys, 71. Černý, 80. B. Borys. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Požárek. Diváků: 65.

Stráž: P. Svoboda – Hlaváč (46. Mir. Novotný), Hofmeister, K. Pták (46. Smola), O. Pták (12. V. Borys), Martin Novotný, Lapský, Černý, Andrle (60. B. Borys), Jedlička, V. Svoboda.

Kšice: Marcell – J. Šetlík, Smetana ( 75. Juhas), Volf, I. Šetlík, M. Šetlík, Flíček, Schejbal, Lad. Čížek, Vašák, Chudáček (46. Jankov).

Stříbro B – Kostelec 5:0

Poločas: 1:0. Branky: 19. a 80. Šaman, 46. Loula, 49. Florus, 65. Tesař. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (60. Kuchár). Rozhodčí: Hromka. Diváků: 60.

Stříbro B: Dolejš – Petrlák, Kovačka (60. Matys), Loula (60. Pavlas), P. Žíla, D. Žíla, Florus, Honzík (80. Barančík), Šaman, Tesař, Mikulovský.

Kostelec: Jamriška – Florián, Honzík, Blažek, Kuchár, Netrh, Nový (64. Kolářský), Pešík, Touš, Tuka (72. Gašpar), Kret.

Částkov – Tachov 5:3

Poločas: 4:0. Branky: 16., 39. a 52. Bydžovský, 31. Pešek, 33. Kabourek – 81. Hána, 85. a 89. Čoka. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Landrgott. Diváků: 300.

Částkov: J. Pták – Hutta, Petr Kaše (78. Lebeda), Bydžovský, Eidelpes, Žemlička, Machač, Pažontka (75. Kopecký), K. Pták, Pešek, Hobza.

Tachov: Hlaváček – Kotous (52. Le Quoc), Kabourek, Sloup (66. Vávra), Kořínek, Beneš (46. V. Mráz), Trejbal (52. R. Mráz), Hána, Zámeček (46. Čoka), Tušl, Roháč.

13. Kostelec⋌ 1 0 0 0 1  0: 5 0

V okresní fotbalové IV. třídě prohráli hráči TJ Ctiboř (modré dresy) s rezervou Jiskry Bezdružice 0:2.

III. TŘÍDA:

Rezerva Plané nasázela Damnovu deset gólů

Tachovsko – Druhým kolem pokračovala o víkendu fotbalová okresní III. třída.

Ve druhé nejnižší okresní soutěži se určitě vyplatí chodit na utkání B-týmu FK Planá. Fotbal se hraje pro diváky a ti chtějí vidět co nejvíce gólů. A plánská rezerva jim tuto podívanou zatím dopřává v míře vrchovaté. V jejích dvou zápasech totiž padlo za 180 minut neuvěřitelných 26 gólů! V průměru branka každých sedm minut!

Poté, co v úvodním kole doma Planá B podlehla béčku Studánky v divoké přestřelce 6:8, nyní deklasovala Damnov na jeho hřišti 10:2.

Ani rezerva Studánky ve střeleckých manévrech nepolevuje a ve druhém kole na vlastním hřišti rozstřílela neškodnou Sulislav 6:1.

Halže – Konstantinovy Lázně B 4:1

Poločas: 1:1. Branky: 30. a 70. Matoušek, 84. Herout, 90. Hotový – 31. Mašín. Rozhodčí: Petrášek. Diváků: 25.

Damnov – Planá B 2:10

Poločas: 0:5. Branky: 63. a 67. Kolář Pavel – 40., 74. a 90. Kuchař, 12. a 28. Bernas, 42. a 47. Kubalík, 14. Alexa, 51. Pánek, 62. Pravda. ŽK: 0:0. Rozhodčí: K. Friedenberger. Diváků: 35.

Tisová – Dlouhý Újezd B 1:0

Poločas: 0:0. Branka: 39. Fitsek. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Majerčík. Diváků: 60.

Třemešné – Erpužice 5:2

Poločas: 2:1. Branky: 25. Fedorčák, 35. Kocourek, 51. a 85. Fatura, 65. Psůtka – 10. Bárta, 50. Klimeš. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (90. Klimeš). Rozhodčí: Rut. Diváků: 40.

Studánka B – Sulislav 6:1

Poločas: 3:1. Branky: 34., 57. a 70. Vlček, 26. Radocha, 40. Šlehofer, 87. Kováč – 20. Ichnatolya. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Majerčík. Diváků: 40.

Trpísty – Zadní Chodov 2:1

Poločas: 1:1. Branky: 3. Dvořák, 55. Hochgesandt – 45. Mazanec (pen.). ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (89. Štěrba). Rozhodčí: Uhlíř. Diváků: 40.

Chodský Újezd B – Kladruby 6:3

Poločas: 3:2. Branky: 14. a 65. Štěrba, 15. J. Pikl, 40. Rýgl, 60. Dan. Maščák, 86. P. Pikl – 18. Kasl, 44. T. Kotlár, 70. P. Kotlár. ŽK: 0:0. Sudí: Kroupa. Diváků: 50.

V Lesné se do sítě Bernartic trefili tři Dankové

Tachovsko – Druhým kolem pokračovala o víkendu fotbalová okresní IV. třída.

Na čele soutěže zůstává čtveřice mužstev, které ještě neztratily ani bod – Brod, rezerva Částkova, Lesná a Staré Sedliště. Následuje stejný počet tříbodových týmů a tabulku uzavírají čtyři kluby, které naopak ještě ani jeden bod nezískaly.

Ctiboř – Bezdružice B 0:2

Poločas: 0:1. Branky: 30. a 75. Čapek. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Horváth. Diváků: 36.

Vranov – Brod 2:5

Poločas: 1:2. Branky: 30. Soukup, 48. Šuranský – 16. Křehlík, 24. Marek, 47. a 60. Janovec, 83. Selzer. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Uhlíř. Diváků: 15.

Chodová Planá B – Holostřevy 4:3

Poločas: 3:0. Branky: 16., 23. a 39. Radil, 70. Plecitý – 47. Haidinger, 53. Kamínek, 78. Cimprik. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Vávra. Diváků: 20.

Zhoř – Částkov B 3:6

Poločas: 1:3. Branky: 20. a 78. Stahl, 61. Jamriška – 3. Leskovianský, 39. Mihál, 41. a 89. Shplikhal, 47. a 68. Meľo. ŽK: 0:0. Rozhodčí: K. Friedenberger. Diváků: 20.

Lesná – Bernartice 5:0

Poločas: 2:0. Branky: 1. Danko Václav, 15. Karafiát, 50. Danko Michal, 60. Danko Vasil, 75. Kubeš. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Rut. Diváků: 30.

Hošťka – Staré Sedliště 0:1

Poločas: 0:1. Branka: 10. Petráška. ŽK: 1:1. Sudí: Petrášek. Diváků: 50.