Tradičně se na začátku roku setkávají fotbaloví rozhodčí na turnaji v sálové kopané. Klání mělo v odehraných ročnících republikový rozměr, ale od minulého roku se pyšní přívlastkem mezinárodní. Na palubovce sportovní haly v Tachově se opět představí výběr Bavorského kraje.

„Němci vzali svoji účast v loňském ročníku hodně rekreačně, když netušili, že má turnaj takovou kvalitu. Na nadcházející se moc těší a určitě chtějí přicestovat s kvalitnějším výběrem,“ poznamenal k účasti výběru z Bavorska ředitel turnaje a staronový předseda komise rozhodčích v jedné osobě Aurel Ardeleanu. „Zájem opět přesahoval naše kapacitní možnosti. Třeba Moravané chtěli přijed s dvěma výběry. Musel jsem s lítostí odmítnout další zájemce,“ pravil ředitel turnaje.

Na palubovce se představí Střední Čechy (loňský vítěz), družstva Tachova, Plzně, Gambrinus ligy, Výběry Bavorského kraje, Moravy a Karlovy Vary. Halový turnaj se odehraje v sobotu 23. ledna a první utkání začne už v osm hodin. Po celodenním maratonu je finále naplánováno na 17.45 hodin. Pro účastníky a návštěvníky klání je připravena tombola.

„První cena je opět televize a zajištěny jsou i další hodnotné ceny,“ poznamenal Ardeleanu.