Úvod střetnutí v Liptovském Mikuláši, který se hrál u příležitosti 85. výročí založení místního MFK Tatran, patřil nadšeně bojujícím domácím. Účastník druhé slovenské ligy šel také v 19. minutě do vedení, když Dragan Andrić překonal Hrušku po nádherné kolmici za plzeňskou obranu. Teprve potom přišly brankové příležitosti Viktorie. Po centru Kovaříka netrefil míč ideálně na malém vápně Krmenčík, stejný hráč pak ještě hlavičkoval vedle. Svoje šance zahodili i Beauguel s Kovaříkem.

Do druhé půle poslal trenér Vrba novou jedenáctku, v níž byli i mladíci Pavel Šulc a Dominik Janošek, kteří se už také zapojili do přípravy. A brzy se také Viktorka dočkala vyrovnání, stoper hájek centroval a odražený míč poslal hlavou do sítě Chorý. Po čtvrt hodině hry se vytáhl plzeňský gólman Sváček proti střele z přímého kopu a jeho spoluhráči pak dokonali obrat.

I na druhé brance Viktorie měl podíl Chorý, jenž v 62. minutě vybídl nádhernou přihrávkou jke skórování Pačindu - 1:2. O dvě minuty se poprvé v plzeňském dresu trefil Janošek a v 69. minutě se povedenou trefou prosadil Čermák.

Po utkání došlo, na přání domácího klubu, i na bonusový penaltový rozstřel, v němž vyhrála také Viktoria 3:1.

„Úvodních dvacet minut první půle jsme odehráli špatně a inkasovali jsme branku. Pak šel výkon nahoru, zejména ve druhém poločase už byl mnohem lepší a přišly i góly. Zápas v Mikuláši se hrál v příjemném prostředí, přátelské atmosféře a splnil vše, co jsme od něj očekávali. Jsem tedy spokojený,“ zhodnotil utkání plzeňský kouč Pavel Vrba.

Ihned po utkání se plzeňští fotbalisté vrátili leteckým speciálem domů. Už ve středu je čeká odjezd na herní kemp do rakouského Westendorfu, kde budou mít závěrečný herní kemp.

„Zápas jsem si strašně užil, vlastně si užívám všechny dny ve Viktorce. Servis, zázemí, parta, všechno je parádní. Nastoupil jsem do druhé půle, a dokonce se mi podařilo dát góla. Ale trochu jsem ještě bojoval s kondicí, na tom musíme zapracovat. Ten gól i páska mě ale určitě bude stát něco do kasy, ale zaplatím rád. Teď se pořádně připravíme na soustředění do Rakouska a musíme dál makat,“ dolpnil trenéra Dominik Janošek, novic v plzeňském dresu.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Viktoria Plzeň 1:4 (1:0).

Branky: 19. D. Andrić – 53. Chorý, 62. Pačinda, 64. Janošek, 69. Čermák. Rozhodčí: Rojček – Tomčík, Považan. Diváci: 1850.

L. Mikuláš: Gábriš (65. Mikušiak) – Vacovský, Krčík (77. Porubän), Gerat (77. Václavík), Káčerík (65. Žákovič), Staš (57. Líšivka), Čery, Laura (72. Tiganj), Bartoš, D. Andrić (72. Svetlušiak), Kucharčík

Plzeň: 1. poločas: Hruška – Řezník, Hejda, Pernica, Limberský – Mihálik, Kalvach, Herc, Kovařík – Krmenčík, Beauguel, 2. poločas: Sváček – Havel, Hubník, Hájek, Hloušek – Janošek, Čermák – Kayamba, Šulc, Pačinda – Chorý.

Branky: 19. D. Andrić – 53. Chorý, 62. Pačinda, 64. Janošek, 69. Čermák, Rozhodčí: Rojček – Tomčík, Považan.

Diváci: 1850.