Nováček České fotbalové ligy okusil náročnost soutěže plnými doušky a po podzimní části mu patří se ziskem devatenácti bodů z dvaceti účastníků 17. příčka. Cíl získat v první polovině soutěže 25 bodů tak zůstal nenaplněn a mužstvo FK Tachov čeká na jaře boj o záchranu v soutěži. Jaký byl podzim z pohledu trenéra si Deník povídal se Stanislavem Purkartem, který přišel k mužstvu v průběhu letní přípravy a vystřídal Zdeňka Michálka.

Jak jste spokojený s umístěním nováčka po polovině sezony?
Do tak náročné soutěže, jako je Česká fotbalová liga jsme vstupovali s poměrně úzkým kádrem, což se projevilo hned v úvodu soutěže, který byl pekelný. Bylo tam několik anglických týdnů, pohár se Sokolovem. To se projevilo zraněním několika hráčů. I tak si myslím, že první polovina podzimu nebyla špatná, drželi jsme se na začátku druhé poloviny tabulky. Jenže v závěru podzimu už to na nás padlo. Většina hráčů odehrálo skoro vše a to se projevilo určitým útlumem v závěru soutěže…

… Z mého pohledu bylo velkým úspěchem postup v poháru přes Sokolov a ani utkání s Viktorií Plzeň nebylo žádným propadákem. V soutěži jsem si přál udělat 25 bodů, což by znamenalo kontakt se středem tabulky. To se ale nepovedlo, zejména díky dvěma nepovedeným domácím utkání s Kolínem a Jirny, která jsme shodně prohráli 0:1.

Můžete zhodnotit jaká byla úroveň soutěže, překvapila vás něčím?
Myslím si, že úroveň soutěže šla o něco dolů tím, že v soutěži je hodně nováčků. Dokumentují to zejména mužstva, která v soutěži jsou už delší dobu. Jsou vesměs nahoře, i když v loňském ročníku se tak tak zachránila. Že na špici budou hrát Vltavín, Chrudim a Domažlice se čekalo.

Celý rozhovor najdete ve středečním vydání Tachovského deníku.