Mužstvo FK Tachov slavilo první jarní výhru. V České fotbalové lize porazilo Čáslav 5:0. Body jsou o to cennější, že je nováček získal na hřišti soupeře.

Trenér Tachovanů Pavel Vaigl měl radost také z nuly vzadu. „Samozřejmě výsledek dobrý a hlavně mě těší předvedená hra a že jsme neinkasovali. Klukům musím pogratulovat, velmi dobře zvládli pro nás dost důležité utkání. Čáslav v minulých zápasech dělala dobré výsledky. O to více mě tato výhra těší, a mám z ní velikánskou radost," pravil kouč, který v tomto týdnu naordinoval mužstvu čtyři tréninky. „Chtěl jsem udělat trénink na velikonoční pondělí, ale to neprošlo ani u vedení klubu," řekl s nadsázkou kouč. „Trénovat budeme každý den. Sejdeme se v úterý, abychom tu euforii hned krotili, je třeba zůstat pevně na zemi," má jasno tachovský kouč. V sobotu hrajeme poprvé doma a ještě proti vedoucí Chrudimi. Musíme se na ni pořádně připravit," dodal Vaigl.

„Vychytanou nulu si na své konto připsal gólman Dan Houdek. V Jirnech jej od ní dělily čtyři minuty. „Tam to bylo k naštvání. Tahle byla jedna z těch lehkých, ne-li nejlehčí. Poprvé jsem se „zapotil" až v závěru, kdy jsem vyrážel střelu k tyči a míč se pak jejich hráči „zamotal" u nohou. Za to, že jsem byl prakticky bez práce patří dík celému týmu. V Čáslavi jsme odehráli dobrý zápas, ale musíme se dívat dopředu. Tato výhra je pro nás ale velkým povzbuzením," poznamenal gólman, který si v utkání zapsal i asistenci, když jeho dlouhý výkop propadl za obranu a Kropáček šel sám na branku: „Nějak to tam prošlo. „Kropy" (Kropáček) si hned při prvním startu ve třetí lize připsal hattrick. To bude mít drahý," smál se brankář a zároveň pokladník v tachovské kabině Houdek.

René Kropáček si ze svého minulého působení přinesl disciplinární trest a tak v úvodních kolech ve štěchovicích a v Jirnech nemohl ještě nastoupit. Svůj premiérový start v České fotbalové lize okořenil hned hattrickem.

„Šel jsme na hřiště za stavu 2:0 pro nás a trenér mě říkal, že už to mají vzadu dost otevřený tak abych dal nějakou branku. Že budou tři, to mne nenapadlo. Zápas byl dlouho otevřený, zlomil se až po naší druhé brance. Mám radost, že jsem přispěl k výhře, ten hattrick je už taková nadstavba," těšil se z úspěchu kanonýr, který je kmenovým hráčem ZČE Plzeň a má za sebou divizní zkušenosti z Rokycan.