Veledůležitou výhru domácích zařídil Staněk

Tachov - Mužstvo FK Tachov vybojovalo tři body,na domácím trávníku porazili FK Most 1:0.

25.10.2015

Mužstvo FK Tachov vybojovalo tři body,na domácím trávníku porazili FK Most 1:0.Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté FK Tachov hostili ve dvanáctém kole České fotbalové ligy FK Most a ve veledůležitém utkání zvítězili gólem Staňka 1:0.

První střelu na branku vyslali ve třetí minutě hosté, pokus Surynka skončil nad břevnem. Minutu na to Hrdlička jen těsně minul branku Divkoviče. Po gólu volala šance Matase, ten v osmé minuté střílel ve slibné pozici nad branku. Mostečtí vážněji zahrozili v 17. minutě, kdy se sám před gólmanem objevil Hájek, Houdek míč vytěsnil a dobíhající Chábera už ho nestačil usměrnit do branky. Velkou šanci Tachovanů „zazdil" Ruda, který neusměrnil hlavou míč do branky. Minutu na to měl blízko k naplnění pořekadla „nedáš, dostaneš" mostecký Hejda, ale Tachov má v brance Houdka.

Jak se později ukázalo, rozhodující moment zápasu přišel ve 24. minutě. Habart centroval do šestnáctky a osamocený Staněk poslal míč do sítě – 1:0. O pět minut později mohlo být srovnáno, hlavička Černého skončila nad brankou. Na druhé straně se neprosadil gólově ani Dvořák a Kravar. Ve 36. minutě unikl po straně Dvořák, jeho prudký míč proletěl podél branky aniž by ho někdo „potkal". V závěru poločasu měl blízko k vyrovnání Kotlan, Houdek jej vychytal.

Druhý poločas začal průnikem Hrdličky, jeho souboj s obráncem v šestnáctce nechal rozhodčí bez povšimnutí. Vzápětí na druhé straně se proti zakončení Surynka blýskl Houdek a dorážka mířila nad branku. Své kvality prokázal domácí gólman i při šanci Šíši. V 57. minutě přetažený míč poslal Knakal hlavou na zadní tyč a Ruda zcela sám hlavičkoval vedle branky. Hrálo se nahoru, dolů. V 59. minutě zneškodnil Knakal na poslední chvíli šanci Hájka. Na druhé straně zakončoval střídající Folejtar.

Od 70. minuty měl Most mírně navrch a Houdek čelil dvěma pokusům Surynka, několikrát hasil nebezpečí včasným vyběhnutím a odkopem míče do bezpečí. V 78. minutě přišla ukázková akce domácích po ose Hudec, Folejtar a Dvořák. Posledně jmenovaný hlavičkoval v těžké pozici nad branku. Hosté se snažili o vyrovnání, jejich útoky ale postrádaly přesnost v zakončení, pokud se k němu dostali. Domácí stále více chodili do otevřené obrany, ale z protiútoků se nic neurodilo. Stav se nezměnil ani po střeleckých pokusech Hudce a Folejtara. Tachov si za nejtěsnější výhru připsal tři důležité body.

„Nastoupili jsme proti soupeři, který má mladé a běhavé hráče a nám to dělalo problémy. V první půli jsme ještě hráli dobře. Dokázali si vytvořit tlak, vypracovali příležitosti. Škoda že, mimo té jedné, ty další nedokázali proměnit. Chybělo nám tam více důrazu. Ve druhém poločasu soupeř více riskoval, byl aktivnější, vytvořil si tlak, ale my ho do vážnější situace nepustili. Musím kluky pochválit, že to odbojovali," zhodnotil zápas trenér FK Tachov Stanislav Purkart.

FK Tachov – FK Most 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 24. Staněk. Rozhodčí: Martínek. ŽK: 3:1. Diváci: 220.

Tachov: Houdek – Ruda (63. Folejtar), Matas, P. Šácha (83. M. Šácha), Knakal, Habart, Staněk, Kravar, Hrdlička (70. Tříska), Hudec, Dvořák.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.