Jsou postrachem favoritů. Fotbalisté Bohemians Praha 1905 si v rozběhnuté sezoně vyšlápli na obě pražská S – sebrali body Slavii i Spartě. A před utkáním v Plzni proti vedoucímu týmu ligy si trenér Bohemians 1905 Martin Hašek zažertoval: „Měli bychom obrat i Plzeň, ať ten boj o titul moc nenarušujeme,“ prohlásil s nadsázkou kouč týmu z vršovického Ďolíčku. K tomu, aby se jeho slova naplnila, nakonec nechybělo mnoho – Bohemians málem připravili o body i dalšího velkého favorita a vedoucí tým Viktorii Plzeň.

V Doosan Areně překvapivě vyhráli první poločas brankou Maška a ještě sedm minut před koncem zápasu drželi nerozhodný výsledek 1:1. Až přesný centr plzeňského Martina Zemana na hlavu bývalého hráče Bohemians 1905 Milana Havla přinesl vítězný gól Západočechů a rozhodl o tom, že Pražané odjeli z Plzně bez bodového zisku.

„Věřili jsme, že můžeme v Plzni zvítězit. První poločas se nám vydařil, výsledkově dokonce nad plán. Abyste ale v Plzni uspěli, musíte přidat druhý gól, což se nám bohužel nepodařilo, i když šance na to jsme měli. Bohužel jsme nebyli efektivní a to nás stálo body. Plzeň má obrovskou kvalitu, vynutila si tlak a zápas otočila,“ zalitoval trenér Martin Hašek.

Kouč Bohemians Praha 1905 považuje Viktorii Plzeň za největšího kandidáta na titul. „Už v jednom televizním studiu před začátkem ligy jsem prohlásil, že Plzeň je pro mě jasným favoritem na titul. Hráči jsou spolu nejdéle, mužstvo je sehrané, má spoustu zažitých automatismů a ví, co má hrát,“ tvrdí Martin Hašek, který okomentoval i dění a ambice Slavie i Sparty. „Slavia je v mých očích druhá. Získala titul a vše směřovalo k tomu, že si mužstvo sedne. Pak si ale trochu tu sinergii narušili tím, že přivedli dost nových hráčů. Tehdy jsem si řekl, že než si to znovu sedne, mohou přijít bodové ztráty, což se také stalo,“ připomíná.

A jak vidí trenér Hašek situaci v pražské Spartě? „Sparta udělala tolik změn, že nezůstal kámen na kameni včetně trenérského štábu. Z toho jsem usoudil, že z největších favoritů bude Sparta až třetím vzadu. Zatím to vypadá, že jsem se trefil,“ říká Hašek.

Jeho tým má za sebou zápasy se všemi třemi favority a může tak porovnávat. „Kdybych měl odpovědět na otázku, které ze tří zmíněných mužstev je nejkvalitnější, tak je to Plzeň. Je ale pravda, že se Slavií jsme hráli doma a s Viktorií venku, což může sehrát také svoji roli. Faktem také je, že na Spartu jsme narazili na začátku soutěže, hráči si na sebe teprve zvykali a mužstvo bylo, jak se říká, syrové. Není to tím pádem úplně objektivní to takto porovnávat, i když bodové zisky to zatím potvrzují. Ano, Plzeň je nyní nejdál a je podle mne hlavním favoritem na zisk mistrovského titulu,“ dodává Martin Hašek.