Trenér Viktorie Pavel Vrba poslal na trávník téměř stejnou sestavu jako v utkání proti Spartě, jen zraněného Kopice nahradil na pravé straně zálohy Zeman.

Plány Západočechů na úspěšný výsledek narušil už ve třetí minutě zápasu specialista na Plzeň Edin Džeko. Bývalý hráč Teplic či Manchesteru City vlétl z levé strany do šestnáctky a tvrdou přízemní křížnou střelou k tyči nedal Kozáčikovi šanci - 1:0.

Viktorii inkasovaný gól do kolen nesrazil. Naopak se pokoušela ohrozit branku domácích a dvakrát se jí to i podařilo.

Nejdříve zatáhl míč po levé straně Limberský, Kovařík odcentroval před branku, kde Krmenčík ve slibné pozici přestřelil.

Ve druhé příležitosti se ocitl po přesném centru Hořavy z levé strany Řezník, kterému nechal hodně prostoru Kolarov - plzeňský obránce mířil do protipohybu gólman, ale balon skončil vedle pravé tyče.

Na konci první půlhodiny hry hostům zatrnulo - Ünder vyslal technickou střelu na branku Viktorie a míč se odrazil od břevna branky Kozáčika.

Pro defenzivu Plzně byl nejvíce nebezpečný starý známý Džeko, který pět minut před přestávkou udeřil podruhé. Využil před brankou nedorozumění Řezníka s Hejdou, v klidu si zpracoval centrovaný míč a nezadržitelnou bombou z pěti metrů překonal Kozáčika - 2:0.

Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn. Řím kontroloval hru, ale v šedesáté minutě byla Viktoria blízko prvnímu gólu. Po kombinační akci poslal Hořava míč do výborné pozice Krmenčíkovi, ale plzeňský útočník situaci nevyřešil dobře a ke střele se nakonec nedostal.

V 64. minutě se potřetí prosadili domácí - po akci Pellegriniho se trefil Ünder - 3:0.

V 70. minutě mohl nebezpečný Džeko završit hattrick. Ocitl se sám před Kozáčikem, ale plzeňský gólman vytáhl skvělý zákrok - nohou vyrazil míč a zabránil tak čtvrtému gólu.

O tři minuty později už slovenský brankář Viktorie kapituloval - Ünderovu střelu vyrazil jen před sebe a dobíhající Kluivert snadno skóroval - 4:0.

V 74. minutě poslal domácí kouč Di Francesko na trávník českého útočníka Patricka Schicka.

V posledních vteřinách zápasu dokonal hattrick Džeko - 5:0.

AS Řím – Viktoria Plzeň 5:0 (2:0).
Branky: 3, 40. a 90. Džeko, 64. Ünder, 73. Kluivert. Rozhodčí: Raczkowski - Obukowicz, Listkiewitz (všichni Polsko). ŽK: Schick - Hejda. Diváci: 41 243.
AS Řím: Olsen - Florenzi, Fazio, Jesus, Kolarov (74. Luca Pellegrini) - Cristante, Nzonzi, Ünder (74. Schick), Lo. Pellegrini (75. Zaniolo), Kluivert - Džeko. Trenér: Eusebio Di Francesco.
Viktoria: Kozáčik - Řezník, Hubník, Hejda, Limberský - Hrošovský, Procházka, Kovařík, Hořava (65. Kolář), Zeman (71. Ekpai) - Krmenčík (78. Řezníček). Trenér: Pavel Vrba.