Trenér Pavel Vrba přichystal oproti zápasu v Bělehradu změnu na pravé straně zálohy, kde místo Petržely dostal přednost Zeman.

Po remíze 1:1 v Srbsku stačila Viktorii k postupu i bezbranková remíza. Hosté se také nikam nehnali, a tak se v úvodu utkání hrál opatrný fotbal. První šanci si vypracovala Plzeň v polovině 11. minuty, kdy Hořavovu střelu na zadní tyč vyškrábl gólman Stojković. O minutu později po přihrávce Koláře Kopic hlavičkoval téměř z brankové čáry do Stojkoviče. Další obrovskou šanci spálil Kolář, který z pěti metrů přestřelil branku.

Fanoušci klubu FK Partizan Bělehrad prošli Plzní
FOTO, VIDEO: Fanoušci bělehradského Partizanu prošli Plzní

Krátce po přestávce těsně minul pravou tyč bělehradské svatyně Řezník. V 56. minutě zahrál Urošević ve vápně rukou, ale rozhodčí penaltu nepískl. Opakované televizní záběry prokázaly, že srbský bek zasáhl míč pravou rukou. Za deset minut od sporného momentu rozjásal zaplněnou Doosan Arenu Krmenčík. Ve vápně si zpracoval Hejdův nákop a křižnou střelou překonal Stojkoviće – 1:0.

Partizan přidal na obrátkách. V 83. minutě letěla nad Soumahova nebezpečná střela. Jinou šanci si hosté už nevypracovali, naopak Plzeň udeřila z brejku. Petržela využil vyběhnutí Stojkoviče, přihrál Čermákovi, který do prázdné branky pečetil postup Viktorie. Po závěrečném hvizdu propukla postupová radost.

Utkání má i přes postup Viktorie smutnou dohru. Během zápasu přímo na stadionu zemřel 71letý příznivec plzeňského týmu. "Došlo u něj k náhlé zástavě oběhu. Lékař po dlouhotrvající resuscitaci musel bohužel konstatovat smrt," řekl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

Poločas: 0:0. Branky: 67. Krmenčík, 90. Čermák. Diváci: 10 185.

Viktoria: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic, Kolář (86. Čermák), Zeman (71. Petržela) – Krmenčík (83. Chorý).

Partizan: Stojković – Vulićević, N. Miletić, Ostojić, Urošević – Jevtović (65. Ožegović), Zdjelar – Janković (77. Soumah), Pantić, Tošić – Tawamba.