Poslední dvě sezony však 22letý Providence, který hrál i za portugalský Estoril či Bruggy, působil v pátém týmu minulého ročníku rakouské ligy TSV Hartberg, která je partnerským klubem plzeňské Viktorie.

„Ruben má i přes svůj mladý věk za sebou velmi zajímavá angažmá. Nyní k nám přichází na testy,“ uvedl na jeho adresu Daniel Kolář, sportovní ředitel Viktorie Plzeň. Providence se do přípravy s týmem zapojil v pondělí.

close Od pondělí je v plzeňské Viktorii na testech francouzský ofenzivní fotbalista Ruben Providence, který prošel mládeží slavného Paris SG. info Zdroj: fcv zoom_in Od pondělí je v plzeňské Viktorii na testech francouzský ofenzivní fotbalista Ruben Providence, který prošel mládeží slavného Paris SG.

Stejně jako další nováček James Bello, který se vrací do pro něho už známého prostředí. Na jaře odehrál šest zápasů za béčko v ČFL, v nichž vstřelil jeden gól. Další starty i branku přidal za dorost, teď tedy do Viktorie přestoupil natrvalo z nigerijské akademie Right2win.

„Během jara jsme ho velmi pečlivě sledovali a zaznamenali u něj velký progres. Určitě je to zajímavý hráč, který nyní dostane šanci v přípravě prvního týmu,“ doplnil Daniel Kolář o mladém Nigerijci, jenž se tak vydá ve stopách krajana Rafia Durosinmiho. Ten se momentálně zotavuje na klinice v Belgii po operaci kolena.