Středeční domácí výhrou si v tabulce udrželi třetí místo, čímž si zajistili postup do jarního play-off Evropské ligy. Vítězný gól vstřelil Tomáš Chorý.

Trenér Pavel Vrba nahradil zraněného Radima Řezníka Milanem Havlem. Do sestavy Viktorie se vrátil David Limberský.

Zpočátku se hrál opatrný fotbal. Míč na kopačkách měli častěji hosté, ale z územní převahy vytěžili jen střely vysoko nad branku nebo vedle svatyně Aleše Hrušky.

První velkou šanci zápasu spálila Viktoria, když ve 25. minutě Jan Kovařík ze třinácti metrů mířil nad branku AS Řím. Od té chvíle se Plzeň osmělila a byla italskému mužstvu vyrovnaným soupeřem. Ve 40. minutě Kovaříkův přízemní centr z levé strany těsně minul před prázdnou brankou Tomáš Chorý.

Na začátku druhé půle i v jejím průběhu severní tribuna Doosan Areny skandovala: „Kluci bojovat.“ Fanoušci totiž znali průběžné skóre zápasu Realu Madrid s CSKA Moskva, které Viktorii odsuzovalo ke konci v evropských pohárech. Plzeň tak musela nad Italy bezpodmínečně vyhrát.

(UEFA Youth League) FC Viktoria Plzeň - AS Roma.
Postupový sen dorostu Viktorie potopily dvě vlastní branky

V 55. minutě Čermák poslal balon z deseti metrů těsně nad branku AS Řím.

Viktoriáni vyslyšeli přání svých příznivců v 62. minutě, kdy Kopicovu přihrávku z pravé strany uklidil z malého vápna za Miranteho záda Kovařík – 1:0.

Jenže o šest minut vyrovnal Ünder, jehož střela z hranice šestnáctky se otřela o tyčku do plzeňské sítě – 1:1.

Plzeň si vzala vedení opět z rychlého protiútoku. Hrošovský zprava nacentroval do vápna, Kovařík trefil Miranteho, ale odražený balon nasměroval k levé tyči hlavičkující Tomáš Chorý – 2:1.

Čtvrt hodiny před koncem mohl rozhodnout střídající Milan Petržela, ale o kousek minul levou tyč branky AS Řím.

Nebezpečnou Ünderovu střelu z úhlu Hruška zlikvidoval.

Hosté se v závěru utkání nedostali do gólových příležitostí. Navíc v nastavení inkasoval druhou žlutou kartu a tím pádem i červenou Luca Pellegrini.

Na postupové radosti Viktorie nic nezměnila ani výhra CSKA Moskva v Madridu.

„Zatímco předtím v Římě dominoval AS, dnes jsme soupeře k ničemu nepustili.S výjimkou jediné situace, kterou dohrál a dal z ní gól. Měli jsme i více brankových příležitostí. Byli jsme lepším mužstvem a zaslouženě jsme zvítězili,“ prohlásil po utkání trenér Pavel Vrba. „Vítězství nad AS Řím a další postup do jarní části Evropské ligy řadím mezi nejúspěšnější výsledky Viktorie, kterých za posledních deset let přibývá,“ zdůraznil.

FC Viktoria Plzeň - AS Řím 2:1

Poločas: 0:0. Branky: 62. Kovařík, 72. Chorý – 68. Ünder. ŽK: Limberský – Kluivert, 2x Luca Pellegrini. ČK: Luca Pellegrini. Diváci: 11 217

Viktoria: Hruška – Havel, Hejda, Hubník, Limberský – Hrošovský, Procházka – Kopic (71. Petržela), Čermák (81. Hořava), Kovařík – Chorý (86. Řezníček).

AS Řím: Mirante – Santon (75. Florenzi), Marcano, Manolas, Kolarov – Cristante, Nzonzi (79. Luca Pellegrini) – Ünder, Kluivert, Pastore (59. Zaniolo) – Schick.