Viktoria vyhrála v Beer Ševě 2:0 a v tabulce přeskočila Bukurešť

Beer Ševa (od zvláštního zpravodaje) - První doma, první i v Evropě. Fotbalová Viktoria Plzeň po vítězství 2:0 v izraelské Beer Ševě vyhrála s 12 body skupinu G Evropské ligy. V souběžně hraném utkání mezi FC Sport Bukurešť a Luganem totiž překvapivě rumunský celek ztratil body.

7.12.2017

Beer-Sheva vs PlzeňFoto: FCV/Martin Skála

Duel 6. kola skupinové fáze EL a poslední utkání Viktorie v tomto roce rozhodl stoper Lukáš Hejda, výhru pojistil Tomáš Hořava.

Trenér Pavel Vrba poslal do boje nejsilnější možnou sestavu.

Asi nikdo by se nemohl divit, kdyby Viktoria po necelých dvaceti minutách vedla 3:0. Ústřední postavou byl nejlepší střelec domácí soutěže Michael Krmenčík, který spálil tutovku už na začátku třetí minuty a podruhé Krmenčíka vychytal gólman Haimov v 18. minutě. Za necelé dvě minuty plzeňský útočník z deseti metrů přestřelil branku Beer Ševy. Mimo tyče mířily i pokusy Milana Petržely a Jana Kopice. Gól visel ve vzduchu a na začátku 29. minuty se ho Viktoria dočkala. Kopicův centr posunul Petržela k malému vápnu na osamoceného Lukáše Hejdu, jehož umístěná střela k levé tyči poslala Viktorii do vedení – 0:1.

Inkasovaná branka fotbalisty Beer Ševy probrala a byla aktivnější než Plzeň. První střelu na Hrušku domácí vyslali až ve 30. minutě, ale Tahův pokus šel nad Hruškovu bránu. O pět minut později Roman Hubník chyboval na levé straně ve středu hřiště a Cuenca běžel na Hrušku, ale ten střelu skvěle zlikvidoval. Krátce před koncem poločasu hlavičkoval Ohana do náruče plzeňského gólmana.

Po přestávce Kopicovu střelu z přímého kopu vyrazil Haimov k Petrželovi, ale jeho střelu zblokovali obránci Beer Ševy.

Blízko vyrovnání měla Beer Ševa v polovině druhé půle, když se po Zrihanově centru sápal po míči Pekhart, ale Hruška těsně před ním vyrazil míč do bezpečí. Poslední slovo však měla Viktoria - střídající Aleš Čermák nastartoval v 83. minutě na pravé straně aktivního Radima Řezníka, z jehož přihrávky propálil ve vápně osamocený Tomáš Hořava gólmana Haimova – 0:2.

Viktoria poté v pohodě ubránila cenné vítězství.

Poločas: 0:1. Branky: 29. Hejda, 83. Hořava.

Beer Ševa: Haimov – Korhut, Elhamed, Taha, Elo – Einbinder (59. Melikson), Broun, Radi – Cuenca (67. Zrihan), Ohana – Pekhart.

Viktoria: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (58. Pilař), Kolář (77. Čermák), Kopic – Krmenčík (89. Bakoš).

Trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba:

Výsledek 2:0 je pro nás velice dobrý, ale přiznejme si, že v prvním poločase mohla dát Beer Ševa několikrát gól. V určitých fázích utkání jsme se více bránili, ale podržel nás gólman Hruška. FC Sport Bukurešť byl nejsilnějším soupeřem ve skupině, ale dokázali jsme uhrát tolik bodů, že jsme skupinu vyhráli. Prohráli jsme první tři zápasy v Bukurešti a v Luganu a dostali jsme se do velmi složité situace, ale postupně jsme se zlepšovali a naštěstí jsme byli stoprocentní v domácích zápasech. Soupeř do jarního play-off? Nevím, jaká mužstva můžeme potkat, neznám rozdělení košů. Možná, že až to zjistíme, tak večer na pokoji budou padat sázky.

Autor: Martin Švec

7.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 28 000 Kč Mistři a příbuzní pracovníci ve strojírenství Mistr výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Oldřichov 76, 347 01 Tachov, Zaměstnání na dobu určitou 1 rok a od druhého roku na dobu neurčitou. , Vedení a organizace práce zámečníků, svářečů, obráběčů, Praxe v oboru a zkušenosti ze strojírenského prostředí výhodou, ale ne podmínkou. Případné zájemce rádi zaškolíme., Zaměstnanecké výhody: Prémie, stravenky., Kontakt možný osobně (sídlo firmy, denně od 9 do 12 a od 13 do 14 hodin), telefonicky 374 752 611 nebo e-mailem metatec@seznam.cz. Pracoviště: Metatec s.r.o.(provozovna), 347 01 Tachov 1. Informace: Michaela Florová, +420 374 752 611. Výroba - Výroba Montážní dělník 17 100 Kč Montážní dělníci ostatních výrobků Montážní dělníci ostatních výrobků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17100 kč. Volných pracovních míst: 12. Poznámka: místo výkonu práce Nová Hospoda č.p. 16, 348 02 Bor u Tachova (ve firmě IDEAL AUTOMOTIVE Bor, s.r.o.), bezúhonnost,základní znalost ČJ,zdravotní způsobilost druhá kategorie,, manuální zručnost,směnný provoz,třísměnný provoz 7,5 hod. denně, zaměstnanecké výhody: autobusová doprava z Plzně a okolí.dotované stravování, domluvení osobní schůzky po telefonu. Pracoviště: Lustera platinum s.r.o. (pr. ideal automotive), 348 02 Bor u Tachova. Informace: Edgard Rjabec, +420 774 644 859. Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 000 Kč Obsluha stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená operátor výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 58. Poznámka: Místo výkonu práce zaměstnance: Plzeňský kraj, Způsob prvního kontaktu zájemce o volné pracovní místo se zaměstnavatelem: e-mailem nebo telefonicky Po-Pá: 9:00 - 14:00 hod. , nechoďte prosím na uvedenou adresu., ubytování,jízdní výhody. Pracoviště: Bitcodes s.r.o.(plzeňský kraj), Ctibořská, č.p. 270, 347 01 Tachov 1. Informace: Daria Filimonova, +420 775 567 222. Výroba - Výroba Montážní dělník 13 335 Kč Montážní dělníci ostatních výrobků Montážní dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13335 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: místo výkonu práce okres Tachov, nechoďte na uvedenou adresu-kontakt a domluvení schůzky po tel. nebo e mailem. Pracoviště: C. b. plus družstvo (prac.okres tachov), 349 01 Stříbro. Informace: Oksana Shestova, +420 770 608 222.

Michael Ngadeu ze Slavie (vpravo) proti Borisovu.
4

Výkon v Kodani zaujal. Slávistický stoper je ve výběru hvězd Evropské ligy

Jakub Davidík za sebou má první cvičné běhy na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires. Dnes se
4

Jakub Davidík se dnes představí na Olympiádě mládeže

Tachov i po chybách a vlastním gólu bral dva body po vítězných penaltách

Tachov – V posledním podzimním kole přivítal FK Tachov na svém trávníku rezervu Táborska.

Zněly tyčky. Body si z Plzně odvezli Berani

Plzeň – V pátek sice hokejisté Škody Plzeň zlomili v Pardubicích výhrou po nájezdech konečně sérii porážek, ale klid na hokejky to Indiánům nepřineslo.

Jana Míková se svým vozem poutala na Expu pozornost

Jájacross-team Tachov v čele s Jájou Míkovou a zástupcem závodní stáje Škodou Favorit se zúčastnil tří denní výstavy Racing Expo 2018 v Praze na výstavišti v Letňanech, kam byli pozváni.

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.