Plzeň jásá, Viktoria je mistrem ligy!

Plzeň /FOTO, VIDEO/ – Dokázali to! Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili na domácím trávníku Baník Ostrava 3:1 a kolo před koncem se stali poprvé ve stoleté historii klubu mistrem ligy. Novému šampionovi tleskal ve Štruncových sadech vyprodaný stadion.

21.5.2011 2

Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují z historicky prvního mistrovského titulu.Foto: ČTK/P. Eret

Pro domácí ale začalo utkání ledovou sprchou. V páté minutě zahrával přímý kop ostravský Lukeš a obránce Viktorie Limberský tečoval míč hlavou tak nešťastně, že skončil v síti.

Na konci první čtvrthodiny hry mohlo být vyrovnáno. Petržela přešel přes tři hráče Baníku až před branku, zpětnou přihrávkou našel ve výhodné pozici Rezka, ale ten mířil vysoko nad břevno.

Za dvacet minut však bylo vyrovnáno. Bystroň chytře před šestnáctkou tělem odclonil soupeře, přistrčil míč rozběhnutému Jiráčkovi a záložník Viktorie umístěnou přízemní střelou překonal brankáře Pietrzkiewicze.

Za dalších šest minut vybuchly nadšením Štruncovy sady podruhé. Skvěle hrající Jiráček přihrál ideálně do šestnáctky Bakošovi, který se kličkou do protipohybu zbavil obránce a střelou k tyči získal Viktorii vedení.

Čtyři minuty před přestávkou mohla Plzeň svůj náskok zvýšit. Petržela poslal do šestnáctky kolmou přihrávkou Koláře, ale brankář Pietrzkiewicz odvážným pádem pod nohy plzeňského záložníka gólovou šanci zmařil.

Deset minut po přestávce měla Plzeň další velkou šanci. Na tečovaný centr Horvátha za ostravskou obranu si naběhl Petržela, postupoval na branku, ale tísněn Šmejkalem pálil mimo.

V 65. minutě rozjásal stadion kapitán Viktorie Plzeň Pavel Horváth. Z přímého kopu střelou kolem zdi překonal potřetí gólmana Baníku a tribuny začaly skandovat: Mistři! Mistři!

V 77. minutě odstoupil ze hry zraněný Milan Petržela a celý stadion ho potleskem ve stoje vyprovodil na střídačku, stejně jako pět minut před koncem Daniele Koláře.

Se závěrečným hvizdem rozhodčího Zelinky vypukly ve Štruncových sadech bouřlivé oslavy.

FC Viktoria Plzeň – FC Baník Ostrava 3:1 (2:1).

Branky: 25. Jiráček, 31. Bakoš, 65. Horváth - 5. Lukeš. Rozhodčí: Zelinka – Lakomý, Marek. ŽK: Marek, Greguš. Diváci: 7100 (vyprodáno).

Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský – Petržela (77. Ďuriš), Horváth, Jiráček, Kolář (85. Fillo), Rezek – Bakoš (90. Brezinský). Trenér: Pavel Vrba.
Ostrava: Pietrzkiewicz – Marek, Frydrych, Bolf, Zejdler – Šenkeřík, Hušbauer, Lukeš, Greguš, Šmejkal (65. Christu) – Ferenčík. Trenér: Karol Marko.

Autor: Václav Vacek

21.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
Výrovský potok a jeho okolí vypadá v dnešních dnech tak, jak by mělo.
4

Oblast kolem Výrovského potoka je v pořádku, voda míří tam kam by měla

Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.