Divizní fotbalisté FK Tachov přezimují se ziskem 36 bodů na druhém místě. Kapitán mužstva Jan Viterna cítí, že to mohlo být ještě lepší.

„Teoreticky můžeme být spokojeni, na vedoucí Táborsko ztrácíme jen bod, ale mohlo to být určitě ještě lepší. Hodně se nám nepovedly zápasy v Rokycanech a v Čížové., tam ty ztráty hodně mrzí. Určitě by bylo lepší, kdybychom po podzimu vedli třeba o tři body, lépe by se na to i koukalo," míní levý obránce, jenž se v úvodu nového ročníku potýkal s následky zranění zad z konce minulé sezony.

„Nebylo to samozřejmě ono, na druhé straně jsem to neviděl tak, abych nemohl hrát. Bohužel, některé výkony ale nebyly optimální. Dělal jsem maximum abych mohl hrát, nikdo nechce sedět na lavičce. Postupem času jsem se cítil stále lépe a posledních sedm kol jsem odehrál v pohodě," poznamenal ke svým zdravotním trablům kapitán.

Hráči ještě v současné době trénují, pak je čeká dovolená a pátého ledna nastupují do zimní přípravy. „Považuji ji za nutnost. Že bych se na ní těšil, to se říct rozhodně nedá. Z ní ale člověk žije celou sezonu, takže se jí vždy snažím poctivě odmakat. Pro mnohé z nás to bude pod trenérem Michálkem první příprava, tak uvidíme co si na nás připraví," říká odchovanec tachovského fotbalu. „Je výhoda, že máme „umělku". Dá se na ní v zimě hodně dělat s míčem. Je ale jasné, že nějaké objemy musíme odběhat. Hlavně aby nám všem drželo zdraví a vyhýbala se nám zranění. Čeká nás náročná příprava, ale všichni víme, že k zimní přestávce patří," dodal Viterna.