Fotbalisté FK Tachov budou hrát v nadcházející sezoně Českou fotbalovou ligu. Rozhodli o tom už tři kola před koncem divizní soutěže, když vyhráli s FC Rokycany jasně 8:0 a jejich největší konkurent Táborsko B nedokázal bodovat v Klatovech.

„Do utkání jsme šli s odhodláním, že to musíme proti Rokycanům zvládnout, protože Táborsko hrálo v Klatovech a tam se moc nevyhrává. Věřili jsme, že domácí uspějí a my při výhře budeme slavit. V utkání nám pomohli opět standardky a Rokycanům jsme nedali šanci. Konec zápasu jsme si už užívali, jelikož jsme „sledovali" průběh v Klatovech," popsal klíčové okamžiky tachovského fotbalu Lukáš Hudec, který postup označil za největší úspěch ve své dosavadní kariéře.

„Pro mne je to zároveň vzpomínka na tátu, který tady v Tachově před dvaceti lety také postoupil do třetí ligy. Jsem rád i za způsob jakým se nám to povedlo. Ještě jsme na jaře neprohráli a já věřím, že tu sérii dotáhneme až do konce. Slavit tři kola před koncem postup je skvělý. Užíváme si to, ale jak jsem řekl, o víkendu hrajeme v Chebu a musíme se pořádně připravit," má jasno Hudec.

Jakékoliv větší oslavy odmítá i kapitán mužstva Jan Viterna, který šel do zápasu s Rokycany, že může být rozhodnuto. „My se soustředili hlavně na svůj výkon. Dali rychlou branku, ale pak přišly naše nepřesnosti a Rokycany se dostaly do hry. V závěru poločasu se nám ale podařilo dát dvě branky a hned na začátku druhého přidali další. Potom už byl soupeř hodně dole a výsledek je takový jaký je," viděl výhru 8:0 tachovský kapitán, pro kterého je to zatím nejvyšší postup.

„Už jsem nějaké postupy zažil, ale bohužel i sestupy. Samozřejmě tohle je pro mne největší úspěch. Stojí za ním poctivá práce všech kluků v mančaftu, realizačního týmu a vedení klubu. Máme svou sílu a rádi bychom naší jarní „jízdu" úspěšně dokončili. Jsou před námi ještě tři kola a ty chceme zvládnout včetně zápasu s Táborskem," konstatoval kapitán.

„Po zápase jsme si sedli v kabině. Já mám trochu problémy s virózou, takže když se kluci domluvili, že vyrazí do Plzně, tak jsem to vzdal a šel domů. Všichni máme jasný cíl, dohrát soutěž bez prohry, takže oficiální oslavy se odkládají a v týdnu se normálně připravujeme na Cheb. Na ligu se těším, ale bude to dřina," podotkl ještě Viterna.

„Takovou sezonu a jaro jsem ještě nezažil," komentoval postup nejzkušenější hráč Tachovanů Martin Knakal, jenž ale také hned poznamenal, že sezona nekončí.

„Já jsem šel do Tachova s jednoznačným cílem postoupit s týmem do České fotbalové ligy a jsem rád, že se nám to povedlo už s předstihem. Máme ale před sebou ještě nějaké zápasy. Věřím, že si to teď užijeme, budeme více v klidu, i na tréninku už bude více legrace. Rozhodně ale nic nevypouštíme," řekl mimo jiné také bývalý ligový hráč V. Plzeň a Bohemians Praha.

„Pro mne bylo vždy směrodatné, zda my dokážeme zvládnout svůj zápas a od té chvíle co jsme se dostali na první místo to platilo dvojnásob. Já se vždy upínal k danému utkání. Pro mne bylo zásadní zda každou sobotu zápas zvládneme a získáme tři body. Nic jiného pro mne neexistovalo," prozradil svou „filozofii" řízný obránce proslulý také svými dlouhými auty.

A jak viděl „postupový" zápas s Rokycany. „Hrály otevřený fotbal, nám tam spadlo téměř všechno, soupeř měl dvě, tři šance, ale ty nedal. Výsledek hovoří, ale myslím, že pro Rokycany i dost krutý," pravil Knakal.

Radost z postupu si neužívali jen hráči. Spokojenost zavládla i ve vedení klubu. Jedním z členů je sportovní ředitel Petr Móži. Pro něj ale platí radost, kterou ale rychle vystřídá starost.

„Je to tak. My jsme sice před sezonou žádný postup nevyhlašovali, do toho nás pasovali soupeři podle našeho kádru. Je pravda, že mužstvo už podzim odehrálo dobře a jaro je zatím paráda. Už to, že je rozhodnuto tři kola před koncem, tak to je vypovídající. Ligu přihlásíme, chceme v ní hrát důstojnou roli a k tomu potřebujeme rozšířit kádr," ví své sportovní ředitel.

„V nejbližší době nás čekají jednání. Vše je ohledně kádru a kdo tým případně ve třetí lize povede otevřené. Všechno je to ještě čerstvé, dva dny po postupu po mne nechtějte nic konkrétního. Více budeme vědět až v následujících týdnech," poznamenal Móži.