Vstup do jarní části divize skupiny A mají fotbalisté FK Tachov fantastický. V úvodním kole připravili první prohru v soutěži vedoucímu Benešovu na domácím trávníku (2:0) a v sobotu si přivezli za výhru 1:0 tři cenné body z Českého Krumlova. Dva dny „po té" spokojenost z aktérů zápasu jen sálala.
Trenér Tachovanů Zdeněk Slowik našel na hře svých svěřenců některé nedostatky, ale celkově byl s výkonem mužstva spokojený.

„Tentokrát jsme nebyli ve vzduchu tak dobří jako v utkání s Benešovem. Bylo to hodně znát v obranné i v útočné činnosti. Pokud jsme dostali míč na zem a kombinovali, soupeř se dostával do velkých problémů. Měli jsme několik příležitostí z protiútoků a následného přečíslení jednobrankové vedení pojistit, ale špatně to vyřešili. Domácí jsme až na jednu výjimku do vyložené brankové příležitosti nepustili, ovšem závarů právě z vysokých míčů bylo před naší brankou hodně. Některé jsme i se štěstím odvrátili. Samozřejmě si cením toho, že jsme neinkasovali. Nerad bych z jednotlivců někoho vyzdvihoval. Byla to týmová práce," vrátil se k utkání trenér Slowik.

Jedinou branku utkání vstřelil kapitán týmu FK Tachov Jan Viterna a byla to parádní trefa. „Kluci to vykombinovali na druhé straně a myslím, že „Hudy" (L. Hudec) poslal míč, který jsem si zpracoval a perfektně trefil. Míč zapadl do šibenice. Takový gól už asi nikdy nedám," popsal klíčový okamžik zápasu šťastný autor branky.

„Byl to bojovný zápas, my soupeře přehrávali jen když jsme hráli po zemi. Měli jsme šance na to, abychom vyhráli větším rozdílem. Takhle jsme se v závěru museli bránit při dlouhých míčích do naší šestnáctky. Naštěstí jsme uhráli nulu a to se cení," zhodnotila zápas opora tachovského klubu. „Nikdo od nás takový úvod nečekal. Šest bodů po dvou kolech je pro nás výborný zisk. Teď potřebujeme porazit Milevsko, které je co do kvality slabším týmem než Benešov a Český Krumlov. My ale nesmíme nic podcenit a zopakovat výkony z úvodních kol. Pokud utkání zvládneme, můžeme jet do Písku v klidu," má jasno Viterna.