Vítěznou branku vsítila Jiskra až v nastaveném čase

Bezdružice - Fotbalová 1. B třída

7.9.2009

Baráž o udržení ve fotbalové 1. A třídě: J. Bezdružice – Slavoj Stod 3:4 (1:2) Foto: DENÍK/František Hlas

Ten kdo přišel v neděli odpoledne do Bezdružic na fotbal, určitě nelitoval. Dvě stovky diváků viděly fotbalovou zápletku. Hosté vedli střelou Veselovského z přímého kopu, šanci na vyrovnání odmítl T. Blažek z pokutového kopu. Infarktový závěr zápasu dokonala Jiskra v posledních minutách, kdy trefy Šmídla a L. Blažka znamenaly tři body.

Jiskra se do soupeře pustila od začátku a na branku Heřmanky se valil jeden útok za druhým. Sládek zásoboval spoluhráče centry i přihrávkami a obrana hostů byla v plné permanenci. Ve 20. minutě pálil Šmídl, o chvíli později hlavičkoval Gengel a skóre se neměnilo ani po střele a dorážce Korynty. Otřepané nedáš, dostaneš platilo ve 35. minutě, kdy Veselovský z hranice velkého vápna poslal míč přes zeď do šibenice – 0:1. Jiskra se nevzdávala a i nadále byla lepším týmem. Ve 40. minutě byl v šestnáctce faulován Hvízdal, ale T. Blažek z penalty přestřelil.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Motor kohoutů šlapal na plné obrátky a k vidění byla nejedna pěkná akce. Šance Korynty přestali trenéři počítat po pátém zakončení. Všechno podstatné se událo v posledních minutách zápasu. V 84. minutě se nejlépe v pokutovém území zorientoval Šmídl a doklepl do sítě centrovaný míč střídajícího Štefaniska – 1:1. Jiskra toužila po všech bodech a to se jí nemuselo vyplatit. V 87. minutě totiž Veselovský trefil z přímého kopu tyč. Rozhodnutí přišlo v 92. minutě. Sládkův přímý kop propadl až ke Štefaniskovi, který vrátil míč před branku, kde ho do sítě napálil L. Blažek – 2:1.

J. Bezdružice – S. Heř. Huť 2:1. Poločas: 0:1. Branky: Šmídl, L. Blažek- Veselovský. Rozhodčí: Duchek. ŽK: 3:5. Diváků: 200.

JISKRA: Beran – Hvízdal, Gengel, L. Blažek, T. Blažek, M. Blažek, Sládek, Korynta, Kadlec, Šmídl, Filip. Střídali Štefanisko a Gábor.

Milan Sládek

7.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Školní dvůr v brzké době čeká rekonstrukce.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji.

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Studentky z Plané soutěžily v čepování piva

Planá – Soutěže v čepování piva, pořádané v rámci výstavy v pražských Letňanech, se zúčastnily studentky druhého ročníku Střední školy živnostenské v Plané Kristýna Országová a Karina Svobodová.