Tradičním soupeřem FK Tachov je v letní přípravě třetiligová Jiskra Domažlice. V sobotním dopoledni hrozilo domácím opakování debaklu ze zimní zápasu (2:9), ale Tachov se po třetí inkasované brance „probudil". Nejenže manko smazal, ale Malý vstřelil rozhodující branku pohledného zápasu.

Jiskra vstoupila do utkání  lépe a nechávala domácím „pocítit" rozdíl jedné třídy. Třetiligový tým přinutil Tachovany k chybám a ti inkasovali. Už ve třetí minutě pálili nad branku tachovského gólmana. Hosté přitlačili FK na jeho polovinu a výjimkou byla jen střela Hutty, kterou zablokovala obrana Jiskry. V deváté minutě se Chodové poprvé prosadili a Došlý dal na 0:1.

Po čtvrthodině, která patřila jasně hostům, se Tachované snažili ohrozit branku Houdka, ale Hutta, v 17. minutě Kovařík a po centru Malého se neprosadil Král. To ale byl ze strany domácího celku krátké vzepětí a na trávníku kralovala opět Jiskra. Tachovský odchovanec v dresu Domažlic Braun hlavičkoval ve 23. minutě nad branku, ale o dvě minuty později už využil zaváhání obrany soupeře a zvýšil na 0:2. Pro Tachov mohlo být ještě hůře ve 28. minutě, kdy Mužík trefil z trestného kopu břevno. Minutu na to už ale domácí gólman kapituloval po střele Leitla – 0:3. Někteří příznivci domácího celku začali vzpomínat na zimní debakl, ale chmury ve 34. minutě zahnala dvojice Kovařík, Sadílek – 1:3. Vzápětí střílel Kovařík nad branku. Ve 37. minutě se domácí vrátili do zápasu po akci Habarta a zakončení Stružky – 2:3. Poločas zakončil nepřesnou střelou Mužík.

Po změně stran vyběhla na trávník druhá jedenáctka Jiskry a také domácí trenér Bečka postavil do hry šest nových hráčů včetně gólmana Janči. Domácí se do „sestavy" Domažlic pustili s vervou a už ve 47. minutě odvraceli nebezpečí z kopačky Malého na rohový kop. V 54. minutě se o vyrovnání postaral Hudec a blízko k senzačnímu obratu měl dvě minuty na to Žemlička. Hosté nedokázali vážněji ohrozit branku FK a v 59. minutě museli čelit dalšímu nebezpečí. Po uvolnění Malého šel sám na gólmana Houdka domácí Hudec, ale přestřelil. V 65. minutě o sobě dal vědět domažlický Bezděk, ale míč poslal vedle branky.

V běžící 70. minutě napřáhl Malý a jeho „utažená" střela z pětadvaceti metrů skončila „angličanem" v síti – 4:3. Jiskra se snažila s nepříznivým stavem něco udělat, ovšem zůstalo jen při snaze. Domácím narostla křídla a hrozili z rychlých brejků. Kovaříka vychytal gólman, po akci Šáchy poslal míč nad branku Kovařík. Hosté zahrozili Pyrkou, ale ten neměl přesnou mušku. V 83. minutě o sobě dali opět vědět posily z Chrástu. Po uvolnění a přihrávce Sadílka zakončení Kovaříka gólman hostů reflexivně vykopl na rohový kop. Do konce zápasu už se Tachov ani hosté do vážnější situace nedostali.

Ohlasy a fakta k utkání najdete v pondělním vydání Tachovského deníku.