V průběžném pořadí fotbalové 1. B třídy vede T. Přimda se čtyřbodovým náskokem před dalším zástupcem Tachovska Spartou Dlouhý Újezd. Taková je situace po odehraném čtyřiadvacátém kole, ve kterém Tatran zaznamenal povinné vítězství s Heřmanovou Hutí a přiblížil se tak výrazně k přímému postupu do 1. A třídy.

Výhra 2:1 byla ale hodně upracovaná a hosté si zejména za výkon ve druhém poločasu nezasloužili prohrát. Tatran ale využil svého zkušeného kádru a ve svém středu má Jana Hečka, jenž se dvěma góly postaral o zisk důležitých tří bodů. S začátkem zápasu začalo v podradí hřmít a trávník skrápěl déšť. Domácí Tatran držel častěji míč na svých kopačkách, ale v úctyhodné vzdálenosti od branky soupeře. Když se ani hosté do útoku moc nehrnuli, hrálo se většinou mezi šestnáctkami bez vážnějšího ohrožení branek. Oba gólmani tak „sbírali“ za brankou míče po nepřesných střelách soupeřů. Výjimkou byla devátá minuta, kdy dlouhý centrovaný míč tečoval hlavou Jan Hečko a zaskočený gólman Kalián lovil míč ze své sítě – 1:0. V dalších minutách „vyprášil“ rukavice domácího gólmana M. Lakó, ale zkušený Landrgott se překvapit nenechal. Na druhé straně unikl obránci agilní Jan Hečko a z úhlu trefil jen tyč. Heřmanka měla blízko k vyrovnání ve 31. minutě, kdy zcela osamocený M. Lakó hlavičkoval vedle branky. O dvě minuty později zahrával Beloso trestný kop a Landrgott „vyškrábl“ míč nad břevno. V závěru poločasu se uvolnil Mucha a jeho „nepovedený“ centr „olízl“ břevno branky hostů.

Do druhého poločasu vstoupila Heřmanka aktivněji a byla do 70. minuty lepším mužstvem. Její zlepšená hra přinesla v 67. minutě své ovoce, kdy se po rohovém kopu trefil neobsazený Neméth – 1:1. Tatran se „zvednul“ až po inkasované brance a v 72. minutě to byl opět Hečko, který vrátil chytrou hlavičkou svému týmu vedení – 2:1. Hosté ale pořád „kousali“ a největší šanci na vyrovnání zahodil v 87. minutě Neméth, jenž sám před Landrgottem poslal míč vedle branky.

„Spokojený jsem se ziskem bodů. Náš výkon ale nebyl dobrý. Věřím, že ve zbývajících zápasech to bude z naší strany lepší a příznivci budou spokojenější,“ řekl k zápasu prezident Tatranu Ján Sopko.

T. Přimda – SHH Heř. Huť 2:1

Poločas: 1:0. Branky: 9. a 72. Jan Hečko – 67. Neméth. Rozhodčí: Pahančeník. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Tatran: Landrgott – Sopko, Opava, Jan Hečko, Hrabovský, Kupilík, Karásek (85. Růžička), Horáček (88. Vovchuk), P. Brouzda (80. J. Brouzda), Mucha (70. Malý), Teplárek. Trenér Sopko.