Zmýlená neplatí a Tachovským deníkem uvedená šestice účastníků nebyla ani v tomto roce kompletní. „Ani letošní ročník se nepodařilo odehrát turnaj v plánovaných šesti týmech, tentokrát odřekli účast fotbalisté Okrouhla a bylo to po dlouhých dvaceti letech, kdy tento tradiční tým chyběl. Hrálo se tedy systémem každý s každým na 2 x 20 minut,“ uvádí na pravou míru informace o účastnících a systému zápasů Jaromír Hohler.

Ovšem i tak platilo, že fotbalový turnaj měl mezinárodní punc, protože čtveřici českých regionálních účastníků Sokol Bor, domácí Sokol Damnov, DDR Tým a FK Brod nad Tichou doplnil německý TV Wackersdorf.

A jeho hráči nastoupili hned v úvodním utkání proti obhájci prvenství Sokolu Bor. Český favorit vycházel ze zajištěné obrany a z brejků brzy vedl 2:0. Vedení ještě v druhém poločase navýšil na konečných 4:0 a získal první tři body do tabulky turnaje.

Druhý duel byl výsledkově také jednoznačný, když si celek DDR Tým složený Martinem Drozdou celkem snadno poradil 6:1 s fotbalisty z Brodu.

Následující zápas byl doslovnou půjčkou za oplátku… Wackersdorf v něm podlehl Damnovu 1:5 a domácí hráči tak razantně dali zapomenout na to, jak je německý tým v přátelském utkání na jaře na umělé trávě v Tachově lehoučce vyprášil 6:1. „Wackersdorf na turnaj zřejmě nepřijel v nejsilnějším složení a domácí mužstvo po hezkých fotbalových akcích a brankách vysoko zvítězilo,“ konstatuje Hohler.

Jako čtvrtý v pořadí přišel duel, v němž padl jediný gól a nakonec rozhodl o celkovém vítězi turnaje. Herně vyrovnané utkání rozhodla jediná vstřelená branka DDR Týmu do sítě soupeře z Boru.

Místní fotbalisté poté remizovali s Brodem 1:1. „Damnov vedl, ale těsné vítězství nakonec neuhájil. V závěru zápasu FK Brod šťastně vyrovnal a obrovská šance domácích v posledních minutách zůstala nevyužita,“ stručně popisuje toto měření sil Jaromír Hohler.

Následný mač přinesl asi nejlepší zápas bavorského Wackersdorfu, ale na vítězství mu to stejně nestačilo, když podlehl DDR Týmu těsně 2:3.

A hned poté, co diváci shlédli herně i výsledkově vyrovnané utkání, odehrál se na hřišti jednoznačný duel kočky s myší. Kočkou, která se trefila do černého hned devětkrát, byl Sokol Bor a myší brodští fotbalisté… Ti neskórovali ani jednou, a tak Bor zápas dovedl k nejvyššímu vítězství v turnaji 9:0.

Výbornou partii s pozdějším vítězem celého turnaje poté sehráli hráči, zvítězili nad DDR Týmem nečekaně vysokým rozdílem 4:1, připravili mu jedinou porážku a zdramatizovali tím situaci na čele tabulky.

V utkání do té doby ´nulových´ celků o poslední místo pak přehráli němečtí fotbalisté unavené borce FK Brod 5:3, zaslouženě získali tři body a protivníkovi přisoudili Černého Petra Letního turnaje 2020.

Na závěr hráli ještě domácí Damnované o celkové vítězství v turnaji. Museli by ale zdolat silný Bor. „Za stavu 2:1 pro Bor neproměnil Damnov pokutový kop a ve snaze uhrát alespoň remízu otevřel hru. Nabídl tak Boru navýšení výsledku, ale ani výhra v tomto utkání nepomohla Borským k obhajobě vítězství v turnaji. O prvním místě při stejném počtu bodů totiž rozhodl jejich prohraný vzájemný zápas s DDR Týmem,“ uzavírá Jaromír Hohler.