Fotbalové výběry okresu patřící pod Plzeňský kraj se utkaly v Nepomuku. Zvítězilo družstvo Plzeň město před Rokycany a Klatovy. Výběr OFS Tachov skončil pátý.

„Turnaj se hraje pod novým názvem „1. krajský finálový turnaj výběrů OFS v rámci PKFS", který nahradil bývalý DANONE Cup," vysvětlil vedoucí mužstva OFS Tachov Tomáš Koubek, který okomentoval vystoupení Tachovanů v turnaji. „Ten pro nás začal smolně, kdy po jasné převaze s týmem Plzně jihu jsme vedli, ale po naší chybě soupeř vyrovnal. S Plzní severem jsme už zúročili jasnou převahu a po výborném výkonu jasně zvítězili. Excelentní výkon podal v tomto utkání Vítek Kropáč, který měl blízko k hattricku," viděl stručně zápasy vedoucí.

„Poté přišlo vystřízlivění s favoritem z Klatov, který jasně splnil svou úlohu. Následovalo nešťastné tkání s domažlickým výběrem, kdy jsme vedli po brance vynikajícího Kapolky, ale soupeř dokázal vyrovnat. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a šťastnější soupeř jednu ze svých akcí zužitkoval. Třetí gól v naší síti byl již jen důsledkem snahy o vyrovnání. V utkání s Rokycany se do nás soupeř pustil s vervou, ale narážel na skvělou obranu dirigovanou Lukášem Tolarem a výborné zákroky brankáře Michala Nováka. Zde se k nám přiklonilo štěstíčko a po úniku Martina Kapolky jsme dali vítězný gól. V posledním utkání, které bylo třetím utkáním v řadě, se projevila únava našeho celku, který se snažil s výborným týmem Plzně města držet krok, což se dařilo do poloviny utkání a poté se favorit prosadil," dodal vedoucí Tachova.

„Celkově lze turnaj hodnotit pozitivně, hráči skutečně na hřišti odevzdali maximum svých sil a za to jim patří dík. Příjemně překvapili mladíci v týmu Vítek Kropáč, Dominik a Patrik Prachtové a obzvláště pak nejmladší hráč výběru Lukáš Tolar. Excelentní výkon podali plánský univerzál Martin Kapolka a v brance strážský Michal Novák," chválil hráče Koubek.
Výsledky:

OFS TACHOV – Plzeň jih 1:1 (Kapolka);- Plzeň sever 4:1 (Kropáč 2, Rada, Plincelner);- Klatovy 6:0;- Domažlice 1:3 (Kapolka);- Rokycany 1:0 (Kapolka);- Plzeň město 0:2.

Průběžné pořadí po podzimní části:
1. Plzeň město 14 bodů; 2. Rokycany 11b.; 3. Klatovy 10 b.; 4. Domažlice 9b.; 5. TACHOV 7b.; 6. Plzeň jih 5 b.; 7. Plzeň sever 3 body.

Tachov: Plincelner, Kropáč, D. Pracht, P. Pracht, Hudler (vš. FK Tachov), Štrobl, Láska, Kapolka (vš. FK Planá), Tolar, Jandík (oba B. Stříbro), A. Rada, Novák (oba S. Stráž). Trenéři Hrubý a Láska, as. trenéra A. Rada.