Výběr Tachovska skončil pátý, odsunulo jej vítězství Chomutova

Tachovsko – Na výborně připraveném hřišti Motorletu Praha se uskutečnilo republikové semifinále okresních výběrů U12. Do tohoto semifinále se kvalifikoval, vítězstvím v krajském kole, také výběr OFS Tachov.

26.5.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Do turnaje vstoupili tachovští fotbalisté utkáním s OFS Chomutov. „Na tento tým jsme si věřili a postavili ofenzivnější sestavu, ale po chybě našeho gólmana jsme po prvním poločase prohrávali 1:0. Kluci se snažili o vyrovnání a měli jsme několik slibných příležitostí. Před koncem jsme vrhli všechny síly do útoku, ale soupeř krutě trestal a stanovil konečný výsledek na 0:2," řekl k utkání vedoucí týmu Tomáš Koubek.

Následovalo utkání s OFS Nymburk. Tachovští kluci jako by chtěli napravit špatný vstup do turnaje a do soupeře se s chutí zakousli a ujali se vedení 1:0 brankou Dominika Prachta. Ve druhém poločase soupeř sice zlobil, ale vítězství si OFS Tachov už nenechal vzít.

V dalším utkání čekal tým OFS Liberec, jeden z favoritů. Tachovští opět soupeře zmáčkli a jasně přestříleli, ovšem pálili pouze slepými a měli i trochu smůly, kdy rozhodčí neodpískal jasný faul na Vikiho Gontkoviče. Konečný výsledek 0:0 byl úspěchem Libereckých.

V posledním utkání prvního dne turnaje narazil Tachov na tým OFS Prachatice. „Ve třetí minutě jsme se ujali vedení 1:0 chytrou brankou Matěje Zemana. Soupeř však zapnul na vyšší obrátky a za tři minuty srovnal na 1:1. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a bylo jasno – kdo dá gól, vyhraje."
Na tachovské kluky však ve druhém poločase přišla únava po náročném víkendovém programu, kdy většina hrála na mezinárodním turnaji v Salzburgu (tomuto turnaji se Deník bude věnovat podrobněji v některém z následujících vydání).

Čtyři minuty před koncem tak soupeř zasadil rozhodující úder a zvítězil 2:1.

Před startem druhého turnajového dne bylo jasné, že do finále mohou Tachovany posunout pouze dvě výhry. V prvním utkání čekal výběr Pražského fotbalového svazu. K vidění bylo nádherné utkání, které bylo jedním z vrcholů turnaje. Konečný výsledek zněl 0:0.

V posledním vystoupení na turnaji hrál OFS Tachov s OFS Cheb. Tady už byly střelecké kopačky nalezeny a po brankách Dominika Prachta (2), Honzíka Horvátha, Vikiho Gontkoviče a Matěje Zemana Tachov jasně zvítězil 5:0.

Celkově to vypadalo, že Tachov skončí čtvrtý, těsně za postupovým místem. Ale protože Liberec podlehl Chomutovu 0:1, dostal se do finále právě Chomutov a OFS Tachov skončil na pátém místě.

Náplastí na tuto bolístku se však nečekaně stalo vyhlášení nejlepšího hráče turnaje, které získal tachovsko-strážský Dominik Pracht, který převzal cenu z rukou hráče Ajaxu Amsterodam Václava Černého a jeho otce Václava Černého staršího – trenéra reprezentace U16.

„Stejně jako po krajské kvalifikaci musím klukům poděkovat za přístup k turnaji a reprezentaci našeho okresu, kdy kluci skutečně působili jako tým bez ohledu na svoji klubovou příslušnost," zhodnotil vedoucí mužstva.

Celý turnaj, organizace, ubytování i rozhodčí lze podle něj hodnotit pozitivně. Velký dík patří hlavnímu pořadateli, kterým byl Roman Vonášek, bývalý reprezentant ČR. Zážitkem pro kluky bylo setkání s o něco starším vzorem Václavem Černým z Ajaxu.

Tomáš Koubek

26.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
POŘADATEL ZPÍVÁNEK KAREL JOHANA přivítal Slavomíra Štrobla sklenkou dobrého bílého vína.
5

Policisté uzavřeli brněnské hlavní nádraží.

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

FOTOGALERIE: Arboristé ošetřili památné stromy na Tachovsku

Tachovsko – Několik desítek památných stromů je rozeseto po krajině Tachovska. Většinou se jedná o velmi staré stromy, které mají pro krajinu velký význam.

SLEDUJTE ON-LINE: Miloš Zeman zakončí svou návštěvu Plzeňského kraje

Plzeň - Sledujte s Deníkem on-line poslední den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzni.

Chodová Planá – Rybáři ve čtvrtek od rána připravovali vše potřebné, aby výlov byl úspěšný.

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Tachovsko – Devět odehraných kol má za sebou fotbalový okresní přebor druhé třídy. Víkendový program nepřinesl žádná velká překvapení, dosud vedoucí Lom si doma poradil s Konstantinovými Lázněmi, vyhrál také Chodský Újezd, který zdolal béčko Stříbra.