Podzimní část Tip ligy 2012 Tachovského deníku byla zakončena slavnostním vyhodnocením nejlepších deseti tipérů a nejúspěšnějšího kolektivu. Tradičním místem byla restaurace pivovaru Chodovar Ve Skále v Chodové Plané.

Úspěšné soutěžící přivítal provozní restaurace Ve Skále Kamil Chvojka a šéfredaktor Tachovského deníku Jiří Kohout. Právě z jejich rukou převzali ceny od pivovaru Chodovar a Dr. Popova nejlepší tipéři. Mezi Top desítkou chyběli v místním Císařském salonku Milan Hruška z Tisové a Josef Bartko z Tachova.
V průběhu vyhodnocení došlo na diskusi, ve které si tipéři „dohadovali" které mužstvo se tipovalo nejhůře a naopak. Většina z nich si „postěžovala" na výsledky divizního Tachova a jak už se stalo pravidelností, tipující nebyli nadšeni ze zápasů čtvrté třídy. Vítěz podzimní části Miroslav Štrejn ze Záchlumí zúročil své dlouholeté zkušenosti z aktivní činnosti a znalost fotbalového prostředí. „Už v jarní části jsem se dostal do desítky a tentokrát se mě podařilo vyhrát. Snažím se sledovat průběžně výsledky a tabulky, i když to v mnoha případech není směrodatný. Nejhorší na tipování byl fakt Tachov, který hlavně doma ztráce, naopak venku překvapil a sbíral body," konstatoval Štrejn.

Soutěž kolektivů ovládl Kolonial Tisová ve složení Karel a Michal Novotný, Vladimír Šleze a Jana Šlezová. Pivovar Chodovar vítěznému družstvu daroval sud piva. V Tisové tak poteče pivo proudem a to doslova, protože do Tisové putuje další velká výhra. Tachovský deník ze všech podaných kuponů vylosuje vždy jednoho šťastlivce, který získá poukaz na odběr 160 litrů piva, což je průměrná spotřeba na jeden rok pro jednu osobu.

Provozní restaurace Kamil Chvojka vytáhl kupon Vladimíra Šlezeho, který byl členem vítězného kolektivu. Tisovou tak „zaplaví" značka Chodovar za což se nebudou místní zlobit. „V Tisové nás soutěží asi padesát, tak se všichni většinou sejdeme a pivo vypijeme společně," prozradil, jak naloží s atraktivní výhrou, člen vítězného kolektivu Karel Novotný.
Účastníci vyhodnocení byli hosty pivovaru Chodovar, který pro ně připravil místní  specialitu, opečená žebírka, na kterých si všichni pochutnali.

První tři soutěžící si hodnotné ceny převzali od hlavního sponzora v prodejně expert elektro v Mariánských Lázních a pak se přemístili do Chodové Plané. Tímto slavnostním vyhodnocením skončila podzimní část Tip ligy, které se zúčastnilo celkem 406 jednotlivců a 59 kolektivů.

TOP 10

1.   Miroslav Štrejn, Záchlumí      95
2.  Jana Šlezová, Tisová         86
3.  Karel Novotný, Tisová          83
4. Miroslav Bočan, Bor              83
5.  Marie Součková, Bor         80
6. Miroslav Duspiva, Kladruby    80
7. Jozef Bartko, Tachov        77
8. Václav Kaprhál, Kšice           77
9. Adriana Boušová, Stříbro      77
10. Milan Hruška, Tisová          77

Nejlepší kolektiv
1. Kolonial Tisová                    308