V sedmnáctém kole fotbalové 1. B třídy šly výsledky našich zástupců po události v derby Tachov B – Stříbro trochu stranou. Domácí hráč D. Veselý po srážce ve vzdušném souboji s protihráčem doslova bojoval o život a nebýt včasné pomoci, mohlo dojít k tragédii. Otřesení aktéři derby nebyli schopni zápas dohrát a rozhodčí Hromka ho proto ukončil. Úspěch slavil jen Tatran, Sparta doma proti Kdyni získala jen bod a Chodovka dokonce prohrála ve Zbůchu.
Ludvík Jüthner, předseda Sp. Dl. Újezd: „Soupeř nás zaskočil už v první minutě zápasu, kdy po nedorozumění v naší obraně se ujal Smejkalem vedení 1:0. Od této chvíle se zatáhl a vyrážel do ojedinělých brejků. Za celý poločas se ale zmohl pouze na jednu střelu z 35 m, která orazítkovala břevno. My se marně snažili dobýt soupeřovu svatyni, když jsme zahodili několik jasných příležitostí, které skončily buď mimo branku nebo na rukavicích dobře chytajícího brankáře. Přesto se nám podařilo dostat míč do branky, ale po údajném faulu na gólmana nebyl uznán. Hned po přestávce jsme soupeři oplatili rychlý gól, kdy po rozehrávce v 46. minutě skóroval střídající Houda. I nadále jsme se snažili zvrátit výsledek ve svůj prospěch, bohužel soupeř se uchýlil k zákeřným faulům, které volaly po vyloučení, ale byly přehlíženy nebo oceněny maximálně žlutou kartou. Když už jsme se dostali na dostřel či do rychlého protiútoku, zastavil nás hvizd hlavního arbitra nebo praporek asistenta hostů. I přesto jsme si několik šancí vypracovali, ale ty zůstaly nevyužity. U soupeře stojí za zmínku kromě zákeřnosti dva přímé kopy z hranice šestnáctky, které zlikvidoval Mrázek. V penaltovém rozstřelu byl úspěšnější soupeř, který rozhodl v sedmé sérii o bodu navíc pro sebe."
Milan Brůžek, vedoucí Sj. Chodová Planá: „Bohužel, k utkání jsme neodjeli kompletní. čtyři hráči si plnili pracovní povinnosti. Přesto jsme měli na bodový zisk. Remíza byla hodně na blízku, ale vše jsme si v závěru ještě pokazili zbytečným penaltovým zákrokem a domácí dali na konečných 4:2. Je to škoda, soupeř byl hratelný."
Josef Brouzda, as. trenéra T. Přimda: „Hrálo se na hodně nerovném povrchu, který ztěžoval kombinaci. Utkání vyšlo Honzovi Sopkovi, jenž byl jasně nejlepším hráčem na hřišti. Dva góly dal a ještě na něj byla penalta. Naše výhra byla zasloužená."
Alexandr Hepfel, trenér FK Tachov B: „Stříbro se ukázalo jako kvalitní tým a určitě nepatří tam, kde v současné době je. Po nešťastné, nezaviněné srážce a po následných událostech už nebylo na fotbal pomyšlení."
Radek Šedivý, trenér B. Stříbro: „Utkání jsme měli dobře rozehrané, ale to pak nebylo podstatné. Chápal jsem pocity kluků z Tachova, v takové chvíli jde fotbal stranou. Také naši hráči z toho byli hodně „vyjukaní", jeden se mě doslova sesypal. Rozhodnutí rozhodčího jsme pochopitelně respektovali."

Fakta utkáních a sestavy najdete ve středečním vydání Tachovského deníku.