Starší žáci FK Tachov zvítězili na umělé trávě ve Františkových Lázní s místním družstvem FC 3:0. O uplynulém víkendu mělo tachovské družstvo naplánováno hned dvě přípravná utkání. Bohužel, to sobotní s ligovým Baníkem Sokolov bylo kvůli vichřici odloženo. Tachované nastoupili za stálého deště a větrného počasí v rámci zimního turnaje na umělé trávě proti domácím žákům FC Františkovy Lázně, účastníku krajského přeboru karlovarského kraje. Domácí tým, posílený o několik dorostenců, vzdoroval tachovským žákům pouze 17 minut, kdy se po chytrém přenesení hry prosadil krásným volejem Marek Ruda. Tachov po vedoucí brance hrál se svým soupeřem prakticky stále na jeho polovině hřiště a k radosti trenérů FK převyšoval soupeře herně i po fyzické stránce. Po řadě neproměněných šancích hostí se po hodině hry nejlépe zorientoval v malém vápně Miloslav Jedlička a dal druhý gól Tachova. Závěrečný úporný tlak Tachovanů korunoval ještě pět minut před koncem zápasu Petr Földeši umístěnou střelou za hranicí šestnáctky a upravil tak výsledek utkání na konečných 0:3.

„S hrou jsem celkem spokojen, i když jsme ve středu hřiště ztráceli na můj vkus dost míčů a vázla trochu střelba. Je ale vidět, že snad náročná zimní fyzická příprava klukům něco dala, neskrýval radost trenér Tachovanů Antonín Vodička, který v utkání často střídal a zkoušel řadu herních variant. „Osobně mne mile překvapil Josef Šindelář, jenž odvedl výborný výkon,“ chválil talentovaného hráče kouč. Ten už jenom doufá, že v příštích dnech bude jeho tým kompletní. „Chyběl nemocný Martin Šácha a do zahraničí odjel Petr Nevařil. Oba by však už měli být v k dispozici,“ pravil Vodička.

TACHOV: Landrgott - Šin〜delář, Tkáč, Földeši, Veselý - J. Schweiner, Ruda, Pšenák, Hána, Jedlička, Dvořák. Střídali Schweiner, Zušťák. Trenéři Antonín Vodička a František Beránek.