Konfrontace divizního fotbalu s účastníkem Přeboru Karlovarského kraje dopadla lépe pro FK Tachov, který v domácím prostředí porazil Viktorii Mariánské Lázně 3:1.

V úvodní minutě se na umělé trávě v Tachově dostal na šestnáctku domácích Fára, ale nezakončil. V dalších minutách a prakticky celý první poločas se hrál v režii divizního týmu. Ve třetí minutě hlavičkoval ve slibné pozici Lad. Čížek a v šesté minutě Braun. Vážnější varování přišlo pro hosty ve 13. minutě, kdy se do šance dostal Rulf. Šmejkal v brance Viktorie byl ovšem mužem na svém místě. O pět minut později už ale kapituloval po střele Habarta – 1:0. Hosté o sobě dali vědět ve 22. minutě. Průnik Radila odvrátila domácí obrana v poslední chvíli na rohový kop. To bylo ze strany hostů na delší dobu vše. Ve 27. minutě si naběhl na Malého rohový kop Hanko a Šmejkal kapituloval – 2:0. Střelecké pokusy Hutty a Rulfa změnu skóre nepřinesly, stejně jako trestný kop hostujícího Zemana. V závěru první pětačtyřicetiminutovky pronikl do šestnáctky Tachova hbitý Radil, ale akci chybělo zakončení.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté. Makó v domácí brance sice ve 48. minutě vyrazil střelu Stona do strany, ale z následné akce snížil střídající Ščasnár – 2:1. Čekal se kontr domácích, ale opak byl pravdou. Mariánky byly i v dalších minutách a prakticky, až na malé výjimky, aktivnější. Makó v brance Tachova musel několikrát prokázat své kvality. Nejdříve jej vystrašil Fára a v 55. minutě se před ním ocitl zcela osamocený Zeman, kterého ale dokonale vychytal. Na druhé straně z ojedinělé akce hlavičkoval Braun do brankáře. V 58. minutě postupoval sám na tachovského gólmana Radil, ale souboj vyhrál opět Makó. Tolik otřepané nedáš, dostaneš se opět potvrdilo. Po akci Habarta se trefil Rulf – 3:1. V dalších minutách se hrálo převážně mezi šestnáctkami a Lázně byly domácím více než vyrovnaným soupeřem, místy měly i navrch. Gólu už se ale fotbaloví příznivci nedočkali. Pokus Lad. Čížka gólman Šmejkal kryl. Pak nastoupil do branky hostů Čeček a hned se blýskl při střelách Malého a vzápětí Rulfa. Když se při pokusu Radila opět vyznamenal Makó, skončilo utkání výhrou Tachovanů. Hosté ale byli ve druhém poločasu lepším týmem, ale zkušenější domácí tým dovedl zápas do vítězného konce.

FK Tachov – V. Mariánské Lázně 3:1. Poločas: 2:0. Branky: 18. Habart, 27. Hanko, 63. Rulf – 49. Sčasnár. Rozhodčí: Burda – Ďugel, Majerčík. ŽK: 1:1. Diváci: 80.

TACHOV: Pták – Šácha, Elijaš, Luk. Čížek, Hanko, Braun, Rulf, Malý, Hutta, Habart, Lad. Čížek. Střídali Makó a Tušl.

M. LÁZNĚ: Šmejkal – Hadač, Kovář, Ston, Švejda, Drahorád, Semančík, Fára, Zeman, Radil, Kovář. Střídali Sčasnár, Daneziev, Jakubík a Čeček.