Nástupcem Zdeňka Bečky u divizního mužstva FK Tachov se stal se stal Zdeněk Slowik, který tam už v minulosti působil v roli hráče i trenéra. O tom, proč nabídku vedení přijal, jak si představuje své působení u divizního kádru a další zajímavosti prozradil dlouholetý hráč a trenér Chomutova Zdeněk Slowik.

Jak se vaše angažmá u mužstva FK Tachov rodilo?
Dostal jsem nabídku od prezidenta klubu Petra Morgensteina. Věděl jsem, že trenér Bečka kývl na nabídku V. Plzeň a vedení FK Tachov se dostalo do složité situace. Vzal jsem si několik dní na rozmyšlenou.

Hodně jste váhal zda nabídku přijmout?
Vzal jsem si čtyři dny na. Měl jsem nějaké závazky ohledně trénování v jiných klubech, tak jsem si chtěl nejdříve vše ujasnit.
Jak už všichni příznivci kolem fotbalu ví, nabídku jste přijal. Co rozhodlo?
Vše jsem prodiskutoval s lidmi, s kterými spolupracuji a ti nebyli proti. Nakonec u mě zvítězila touha pomoci Tachovanům, kteří se dostali do nečekané situace.

Bylo hodně složité,"vyvázat" se ze svých povinností v jiných klubech?
Ne, v Chomutově měli pochopení a dorost U19 jsem opustil prakticky jen do konce sezony, pak bych se měl vrátit.

Jste si jistý, že se po půl roce do Chomutova vrátíte?
V Tachově jsem podepsal smlouvu na půl roku, což znamená do konce sezony. Takovou mě nabídli a já ji akceptoval. Samozřejmě může být všechno jinak, ale takový je současný stav.

Kdy jste se seznámil s tachovským kádrem a jak na vás působí?
Při zahájení přípravy, která začala 8. ledna prvním tréninkem…
… Polovina kádru pro mne nejsou neznámé tváře, mnohé z nich jsem vedl už v mládežnických kategoriích. Další hráče musím teprve poznat. Většinou se však jedná o zkušené fotbalisty, kteří přišli na hostování na začátku sezony.
Jak bude příprava probíhat? Musel jste narychlo plánovat přípravu u jiného mužstva než jste sám tušil?
Prakticky bylo vše připravené bývalým koučem Bečkou. Z mé strany došlo prakticky jen k úpravě nějakých termínů tréninků, jinak je všechno včetně herní přípravy zajištěno.

Celý rozhovor s novým trenérem najdete v pondělním vydáníá Tachovského deníku.