Asi ani Sibyla by na začátku soutěže nedokázala předpovědět situaci před dnešním utkáním. Most je zřejmě jistým sestupujícím, Tachované o tři příčky výš stále nemají jistotu a bojují ne-li o všechno, tak sakra o hodně. „Důležitý zápas, který nebude vůbec jednoduchý, do kluků to hučíme od prvního tréninku po Táborsku," odmítá podcenění trenér FK Tachov Pavel Vaigl. Se svými hochy dokázal po nepovedeném začátku jara nemyslitelné – na vítězné šňůře se leskne pět korálků za tři body a další by chtěli borci z Efkáčka navléknout dnes. „Jednoznačně, ale znovu musím poukázat na kvalitu Mostu. Sleduji je, informací mám dost, nečeká nás vůbec lehký soupeř," zvedá prst trenér a přiznává, že vzhledem k důležitosti zápasu přemýšlí o taktických změnách (rozhovor vznikl v pátek).

Týká se hry na dva útočníky? „Je to tak. Na jedné straně se nám to v posledních zápasech osvědčilo. Ale druhá půle s Táborskem, kdy jsme hráli jinak a měli zápas pod kontrolou, byla také zajímavá, možná inspirativní," zvažuje možnosti Vaigl.

O osudu Tachova se o víkendu nebude rozhodovat pouze v Mostu. „Pečlivě sledujeme situaci ve Fotbalové národní lize, kde bude záležet na souboji mezi Vyšehradem a rezervou Olomouce," upřesňuje informaci sportovní ředitel Petr Móži.

Rezerva Sigmy se se soutěží loučí určitě, důležité je, aby se zachránili Pražané a nezamířili tak do ČFL. „V tom případě by odtud sestupovaly tři týmy. Pokud Vyšehrad neuspěje, musíme udržet 15. příčku," popsal situaci Móži.

Veledůležitý zápas Tachované hrají v Mostě dnes od 13.30 hodin.

Jan Vydra