Krajský přebor starších a mladších žáků pokračoval dalším kolem. Družstva FK cestovali do Rokycan. Po výhře starších žáků 3:1 a remíze mladších 3:3 s úspěšným penaltovým rozstřelem přivezli Tachované pět bodů.

„V Rokycanech se odehrál souboj druhého týmu s třetím a FK Tachov v těžkém zápase potvrdil své kvality. „Je pravda, že jsme většinu zápasu odehráli na polovině domácích, ale hrálo se na malém, nekvalitním hřišti, kde se nedalo kombinovat po zemi. Byl to velmi kontaktní boj a kluci se vzájemně nešetřili,“ poznamenal vedoucí starších žáků FK Tachov Radek Volka. „Velmi pozitivní je, že naši kluci nezklamali, že se v osobních soubojích uměli prosadit a nenechali se zastrašit. Svůj smolný den si vybral David Bezdička, když mu domácí gólman Kučera chytil hned dva pokutové kopy, ve 27. a 38. minutě. Tyto dva momenty určitě drželi domácí v obrovském hecu až do 47 minuty,“ popsal kritické chvíle FK vedoucí.

Pak ale přišlo šťastné střídání trenéra Sňozíka, když poslal do hry Jandu a ten hned posléze dorážel z první balon za záda rokycanské obrany a poslal Tachov do vedení – 1:2. O tři minuty později se konečně prosadil i Bezdička, který také prostřelil domácí obranu a upravil na konečných 1:3.

„Všichni na hřišti odvedli své maximum. Předvedli, že se umí vyhecovat, zapnout jako celek a za to jim všem patří náš dík,“ chválil tým Volka.

FC Rokycany - FK Tachov 1:3 Poločas: 1:1. Branky FK: 15. Klesa, 47. Janda, 50. Bezdička. Rozhodčí: Malinčák. Diváci: 25.

Tachov: Žipaj - Dvořák, Pták, Prokš, Burda - Marek, Maule, Lintner, Bezdička – Horák, Klesa. Střídali Šilhán, Janda.

Mladší žáci ztratili dvoubrankové vedení a nakonec vybojovali dva body. V první minutě utkání, po úniku Tonky a následném faulu na něj byl nařízen pokutový kop, ale sám postižený ho neproměnil. Následně bylo rušno před oběma brankami, ale závěr poločasu se vydařil hostům. Po kombinační akci trefil branku Vaďura a gólem do šatny střelou z dálky se Tonka už nemýlil.

"V úvodu druhé půli se domácím podařilo skórovat, Vaďura dorážkou do prázdné branky opět zvýšil, ale domácí se nevzdávali a podařilo se jim vyrovnat,“ popsal dramatické momenty zápasu vedoucí FK Tachov Radek Skopový. Následovaly pokutové kopy, při kterých uspěli Tachované a tím si z Rokycan odvážejí dva body.

„V tomto zápase si zaslouží pochvalu celý tým za bojovnost a také bych chtěl vyzdvihnout herní výkon Jana Prokše, který výrazně pomohl k celkové hře týmu,“ dodal Skopový.

FC Rokycany - FK Tachov 3:3 (PK 4:5) Poločas: 0:2. Branky: 32. a 44. Horáček, 50.Holek - 19. a 40. Vaďura, 30. Tonka. Diváci: 30.

Tachov: Lebeda - Blatnický, Kořínek, Prokš, Vaďura, M. Skopový, R. Skopový, Sýkora, Tonka, Vaďura, Zušťák, Zajíček.

Radek Skopový, Radek Volka