Úspěšnou sérii fotbalistů T. Přimda ve fotbalové 1. A třídě ukončil Slavoj Žihle. V „divokém" utkání plné šancí a nastřelených tyčí se z výhry 3:1 radovali hosté.


Začátek utkání a průběh prvního poločasu naplňoval předzápasové prognózy. Domací začali jako z partesu a předváděli fotbal na který se dalo opravdu koukat. Už ve druhé minutě měl přimdský Malý obrovskou šanci, ale brankář míč instinktivně vykopl. Tatran se prosazoval kombinační hrou a byl daleko častěji před brankou soupeře. Vedoucí branka přišla v 15. minutě, kdy trestný kop Brouzdy skončil po teči na tyči a Hečko poslal míč do sítě – 1:0. O dvě minuty později trefil Zámeček spojnici branky Slavoje a před gólmanem Broncem bylo stále rušno. Hečko hlavičkoval těsně vedle, průnik Zámečka „vychytal" Bronec a Opava ve 26. minutě trefil tyč. Ve slibné pozici se ocitl Morávek, ale stav se neměnil, stejně jako po první vážnější příležitosti hostů. Ve 36. minutě hlavičkoval Hora vedle. Hosté se dostali do několika protiútoků, ale nedotáhli je ani do finální příležitosti. Ve 40. minutě byl nedovoleně zastaven v šestnáctce hostů Zámeček. Sám si postavil míč na značku pokutového kopu, ale trestuhodně netrefil mezi tyče a netušil spolu se spoluhráči, co je čeká po přestávce.

Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi špatně a Slavoj je trestal. Nejdříve se dvakrát zastřeloval Najmon. Lepší hosté se dočkali vyrovnání právě z jeho kopačky, kdy napálil míč do tyče a sám dorazil do branky – 1:1. Tatran se nemohl dostat do hry a „tápal". Světlým okamžikem byl průnik Opavy, ovšem jeho přihrávka před brankou nikoho nenašla. Po hodině hry měl šanci Brož, ovšem Landrgott jej vychytal. V 69. minutě se po rohovém kopu a následné skrumáži nejlépe orientoval Majer a hosté vedli – 1:2. Tatran byl jako opařený a Landrgott měl plné ruce a nohy práce. V 75. minutě už byl proti střele neobsazeného Skleničky bezmocný – 1:3. V závěru se snažili Přimdští zápas ještě zdramatizovat, ale dva pokusy Zámečka a jeden Sopka změnu skóre nepřinesly.

Přimda: Landrgott – Sopko, Opava, Jan Hečko, Morávek, Zámeček, Karásek (72. Kupilík), Krýsl (62. Stec), Brouzda, Malý, Coufal. Trenér Sopko.