První jarní výhra  fotbalistů FK Tachov se zrodila v utkání s TJ Malše Roudné. Na hlavním hřišti městského stadionu splatil důvěru trenéra Žemlička, jenž se překvapivě objevil v základní sestavě a dvěma góly přispěl k vítězství tachovských divizionářů 3:1.

Na časomíře ještě nenaskočila ani první minuta a domácí se ujali vedení. Žemlička, který dostal přednost před dalšími útočníky, si naběhl na centr Malého a přesnou hlavičkou poslal Tachov do vedení – 1:0. O tři minuty později pálil Malý, dorážka Žemličky skončila na nohách gólmana Konečného. Hosté se poprvé osmělili v sedmé minutě, kdy domácí odvrátili na rohový kop. Vážnějšího ohrožení branky Ptáka se nekonalo. Na druhé straně o sobě dal vědět agilní Malý. Jeho dělovku gólman s námahou vyrazil a dorážka Habarta skončila vysoko nad brankou. V dalších minutách se hra trochu uklidnila a pohybovala se mezi šestnáctkami. Další vážnější akce přišla až ve 20. minutě, kdy ve slibné pozici hlavičkoval Havelka nad branku Ptáka. O minutu později na druhé straně vychytal Konečný domácího Habarta, který byl i u zakončení po centru Malého, ale hlavičkou hledal ještě lépe postaveného spoluhráče.

Hosté hráli tvrdě, mnohdy až za míru regulérnosti, ovšem domácí jim nezůstávali nic dlužni. Hrál se tak velmi důrazný a rychlý fotbal. Na tvrdost Malše doplatil Folejtar, jenž musel po nevybíravém zákroku soupeře střídat. Ve 32. minutě zahrával trestný kop Hudec a míč z jeho levačky skončil těsně vedle. Stejný hráč byl i u další akce, kdy byl zastaven obráncem na samé hranici pravidel. Ve 34. minutě se blýskl opět Malý a jeho akci zakončil Hutta těsně vedle. Dvě minuty na to o sobě dali vědět hosté a byla to jejich největší šance v utkání. Domácí obrana zapomněla na Fedorkiva, gólman Pták vyběhl daleko z branky, ovšem hráče nezastavil a ten z dvaceti  metrů netrefil prázdnou branku. První poločas zakončil střelou z trestného kopu do zdi domácí Malý.

Po přestávce začali opět lépe Tachované. Parkovi chyběli milimetry aby dosáhl na centr Hudce. Hosté se v této fázi hry před branku Ptáka moc často nedostávali, ale bezzubí byli v útoku i Tachované. Po hodině hry Malše špatně zahrála ofsajd systém a Žemlička pohodlně skóroval – 2:0. Protesty hostů jim nebyly nic platné, zdravě se tak naštvali. Havelka obešel tři hráče domácích aby jej až v šestnáctce zastavil nedovoleně Tušl. Rozhodčí nezaváhal, nařídil pokutový kop a jeho exekutor Trněný také nezaváhal –  2:1. Blízko k vyrovnání měl záhy Fedorkiv, ale Pták jej vychytal. Ze strany hostů to na dlouho bylo vše. Od Malše se po snížení čekala větší aktivita směrem dopředu, jenže domácí ji už nepouštěli do vážnější akce a nechali ji zajít chuť na případné vyrovnání.

Tachované se na dlouhé minuty usadili na polovině soupeře a gólman Pták v klidu pozoroval útočné snažení svých spoluhráčů.  V 71. minutě se o navýšení vedení Tachova snažil Hudec, zůstalo jen o pokusu, gólman jeho střelu kryl. Střelecká „hvězda" sobotního utkání Žemlička prověřil v 75. minutě pozornost gólmana a „pustil" na hřiště Mančála. Ten zaměstnával svým důrazem obranu hostů, ale do gólovky se nedostal. V 79. minutě si míč k trestnému kopu postavil Malý a svůj dobrý výkon v utkání korunoval přesnou střelou přes zeď a „angličanem" zvýšil vedení FK na 3:1. V závěru utkání se na hřiště dostal také korejský útočník Yank a spolu s Mančálem zaměstnávali do posledních minut obranu Malše. V nastaveném čase se korejská posila dostala do slibné příležitosti, ale skóre utkání se už neměnilo.