Nakonec se však jeho první dojem, jako ostatně většina prvních dojmů, projevil jako klamný. Když přišel do kabiny, tak se dlouhé vteřiny trápil úvahou, jestli se pro něho najde alespoň kousek místa.

Jen co se všichni v kabině převlékli do vhodného sportovního oděvu, vyrazili na hřiště. Tam si rychle rozhodili rozlišováky a už hráli fotbal. Ano. To byl již čtvrtý zimní trénink v Trpístech.

V takovém počtu se prý vždycky scházejí, když nepřijde trenér, shodují se hráči s úsměvem. Tyto výroky potvrzují fakt, že ani při té největší fotbalové bitvě hráči humor rozhodně nepostrádají.

Robinovi právě tato šatnová nálada během zimní přestávky hodně scházela. „Ale se spoluhráči kontakt ani během zimní přestávky rozhodně neztrácím. Naopak. Občas si se spoluhráči zajdu posedět v naší hospodě,“ řekl Deníku.

Ale jinak ve svém volném čase – jako správný sportovec – rád sleduje různé sportovní přenosy. Ať už je řeč o hokeji, anebo třeba biatlonu. Třeba právě o biatlonu Robin dokonce poznamenal, že mu hodně vadí letošní celosezónní absence naší slavné biatlonistky Gabriely Koukalové. „Z programu minulého víkendu jsem pochopitelně nemohl vypustit ani hokejový přenos ze zápasu Kladna a Benátek nad Jizerou, při kterém se vše točilo kolem návratu Jaromíra Jágra a rozlučky Petra Nedvěda,“ uvedl.
Trénink na hřišti v Trpístech skončil a Robin přiznal, že byl po něm hodně vyčerpaný. „A právě proto by se podle mého názoru měly tyto tréninky, na kterých se tým schází v tak hojném počtu, ještě častěji opakovat,“ uzavírá jeden ze čtveřice bratrů Táborkových v kádru Sokola Trpísty a těší se už na začátek jarní části sezony.

Jeho tým má o co hrát, po slibném začátku přišel na podzim trochu útlum a Trpísty jsou po polovině soutěže na dvanáctém místě, když ve třinácti zápasech nasbíraly třináct bodů. První mistrovský zápas absolvují Trpísty 25. března, kdy na domácím hřišti hostí Sokol Kostelec.

Michal Gengel

Ilustrační foto
Startuje fotbalový pohár