Zklamání! Branka Dvořáka na výhru nestačila

Tachov - Nováček Z Tachova ztratil opět doma, prohra 1:2 s Benátky n. J. musí mrzet.

20.9.2015

Nováček Z Tachova ztratil opět doma, prohra 1:2 s Benátky n. J. musí mrzet.Foto: DENÍK/František Hlas

Po posvícení bývá většinou půst a fotbalisté FK Tachov to zažili na vlastní kůži v sobotu. Po středeční vybojované a šťastné výhře nad J. Domažlice v sobotním dopoledni nestačili na průměrné Benátky nad Jizerou. Domácí inkasovali prakticky „z ničeho" laciný gól, odpověděl na něho hlavou Dvořák, ale další pokusy ztéci branku hostů se minuly účinkem. Naopak, po další chybě rozhodli hosté o jejich překvapivé výhře 1:2.

Tachov začal aktivně, na branku soupeře se valil jeden útok za druhým, ale chybělo zakončení, nebo když už se k němu dostal, tak přesnost. Blízko k vedoucí brance měli domácí ve čtvrté minutě, ale Matas hlavičkoval vedle. Tři minuty na to Kravar zahrával rohový kop, míč nadzvedl P. Šácha a Knakal ve skluzu minul branku. Další minuty přinesly stejný obrázek, akce domácích končily na hranici šestnáctky, Benátky se jen sporadicky dostávali na polovinu soupeře. Až ve 20. minutě zahrozil Tachov Dvořákem a po té také Třískou. Stav se ale nezměnil. Hosté se dostali ve 22. minutě k rohovému kopu, který vyšel do ztracena. Třiatřicátá minuta přinesla dvě příležitosti, při obou figuroval Dvořák. Na ukazateli stále svítily dvě nuly. Ve 36. minutě ale prohrál vzdušný souboj Ruda, rozhodčí důraz útočníka Benátek nechal bez povšimnutí a Sudek překonal Houdka – 0:1. To byla pro domácí velká sprcha, soupeř byl totiž do té doby neškodný. Snaha domácích o vyrovnání do přestávky byla zřejmá, ovšem za zaznamenání stojí jen dva pokusy Třísky. Poprvé narazil na blok obránce a pak jej zradilo zpracování.

Druhý poločas začal útočnou aktivitou hostů, jakoby na Tachovu ještě ležela „deka" z inkasované branky. Po pěti minutách si ale domácí pomohli standardkou. Dlouhý aut Knakala usměrnil do sítě Dvořák – 1:1. Nabízel se obrat utkání, ovšem Tachovanům tentokrát chyběla přesnost a hlavně pověstné fotbalové štěstíčko v koncovce. V 54. minutě vyslal propagační střelu hostující Sudek. Na druhé straně bylo nebezpečněji. Průnik Hrdličky skončil do ztracena, aut Knakala nadzvedl Dvořák a Matas z bezprostřední blízkosti „usměrnil" míč mimo branku. Po centru Hudce vyskočil nejvýše opět Dvořák a Knakal v dobré pozici netrefil mezi tyče. Rozhodující okamžik přišel v 80. minutě, kdy při rozehrávce chyboval Knakal, svou chybu napravil za cenu rohového kopu a po jeho zahrání Škareckým míč „propadl" do sítě u přední tyče – 1:2. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ovšem byli v křeči. Nebezpečnou situaci si proti takticky dobře hrajícím hostům nevypracovali. A to ještě mohly Benátky čtyři minuty po vedoucí brance přidat Šimkem další branku, ale Houdek byl pozorný.

„Z našeho pohledu to nebylo vydařené utkání. Nechtěli jsme inkasovat první branku, protože Benátky pak dobře brání, stalo se. My si nevytvořili žádnou šanci. Hrozili jen ze standardek. Tentokrát nám chybělo i štěstí, které jsme si vybrali asi v utkání s Domažlicemi. Hosté tam dvakrát či třikrát odvraceli se štěstím. O naší prohře ale rozhodly dva hloupé góly," viděl zápas trenér FK Stanislav Purkart.

Tachov: Houdek - Ruda (68. Folejtar), Matas, P. Šácha, Knakal, Habart, Kravar, Hrdlička, Hudec (77. Kubek), Dvořák, Tříska (46. Tušl).

20.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
ODBORNÝ ZÁSAH  na jednom z památných stromů v Chráněné krajinné oblasti Český les.
6

FOTOGALERIE: Arboristé ošetřili památné stromy na Tachovsku

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

SLEDUJTE ON-LINE: Miloš Zeman zakončí svou návštěvu Plzeňského kraje

Chodová Planá – Rybáři ve čtvrtek od rána připravovali vše potřebné, aby výlov byl úspěšný.

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Tachovsko – Devět odehraných kol má za sebou fotbalový okresní přebor druhé třídy. Víkendový program nepřinesl žádná velká překvapení, dosud vedoucí Lom si doma poradil s Konstantinovými Lázněmi, vyhrál také Chodský Újezd, který zdolal béčko Stříbra.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.