FotbalistéFKTachov jsou v plné přípravě na další soutěžní ročník v Přeboru Plzeňského kraje. Po skončení toho uplynulého až do současné doby se toho v tachovském oddílu hodně změnilo. Otom se se v klubu událo a dalších plánech do budoucna jsme si povídali s jeho předsedou Jaroslavem Klímou.

Za jakých okolností došlo k výměně trenéra u A týmu? Nazávěrečné dokopné dosavadní trenér Petr Hudec oficiálně oznámil, že u mužstva končí ze zdravotních důvodů. Jeho rozhodnutí jsme respektovali a oslovili Miroslava Chadu. Ten na naší nabídku kývl.Kosobě trenéra Petra Hudce bych chtěl ještě říct, že s jeho prací jsme byli nadmíru spokojeni. Dosáhl velmi dobrých výsledků a pevně věřím, že se k tachovskému fotbalu vrátí. …Chceme jít stále nastoupenou cestou abychom pracovali s tachovskými odchovanci nebo, kdomák Tachovu vztah. To senámtaké i při angažování Míry Chady podařilo. Došlo také k posílení mužstva.

Kádr je o hodně kvalitnější. Jak to vidíte? Já bych byl v tomto opatrnější. Odešel nejlepší střelec mužstva se čtrnácti brankami Petr Hobza, jenž bude hrát v Německu. Další střelcem byl Milan Braun, který odešel na půlroční hostování do Vejprnic. Nadruhé straně přišli do kádru Lukáš Čížek, Jaroslav Malý, Dalibor Chada, Marián Bečvář.Vpřípravě se ale prosazují, tak věřím, že Brauna a Hobzu nahradí. Samozřejmě brzdím přílišný optimismus. Až výkony v mistrovských zápasech dají na tuto otázku odpověď. Pokud to budeme brát čistě teoreticky, tak určitě ke zkvalitnění kádru došlo. Do mužstva se po dlouhodobém angažmá v Německu vrací M. Bečvář a D. Chada. Jsou to svěřenci trenéra Chady staršího.

Byl jejich příchod spojen s osobou trenéra? Takto to postaveno nebylo. Trenér Chada by mužstvo vedl i kdyby oba jmenovaní do Tachova nepřišli. Samozřejmě, jejich angažování je pro nás velký plus, což dokazují v přípravě. Jistě tam osoba trenéra v jejich případě a také u Jaroslava Malého hrála určitou roli, ovšem podmínka to ze žádné strany nebyla. V jakém složení bude pracovat realizační tým? Hlavním trenérem je Miroslav Chada, asistenty jsou na stejnou úroveň postaveni Ladislav Pintíř a Pavel Hobza. Vedoucím týmu zůstává Jan Vydra. Když jsme u fukcionářů a trochu odbočíme. Sekretariát klubu posílil Petr Moži. V jaké funkci bude pracovat? Petr bude vedle sekretáře R. Vachálka zajišťovat chod klubu od žáků až po dospělé. Koordinovat jejich činnost, vyřizovat přestupové záležitosti a další věci. Musímevzít v úvahu, že jen naše mládežnická základny vyžaduje hodně práce. To ještě od nadcházejícího soutěžního ročníkumámev ligové soutěži žákovský tým. V přípravě se mužstvu daří velmi dobře.

´Nestraší´ vás tak trochu tyto příjemné a lichotivé výsledky? Říká se, že když se daří v přípravných zápasech, tak se týmu nedaří v soutěži. Mužstvo hrálo proti velmi kvalitním celkům a výsledky jistě potěšily. Rozhodněměale u tohoto celku úspěchy nestraší.

Co od týmu v následující sezoně očekáváte? Určitě lepší výkony na domácímtrávníku, než které jsme předváděli v minulé sezoně. Vtomto směru našim příznivcům hodně dlužíme. Věřím, že hráči jsou už zase o rok zkušenější a posílený kádr bude domácí zápasy lépe zvládat. Plus by pro nás mělo být, že už sílu soupeřů lépe známe. Jako nováček to bylo těžší. Bylo až paradox, že jsme byli v bilanci zápasů venku téměř nejlepší a na domácím trávníku jedni z nejhorších. S jakým umístěním byste byl na konci sezony spokojený? Nechci být zbytečně skromný. Roli nováčka už mámeza sebou a vzhledem ke kvalitě kádru bychom mohli být do čtvrtého místa. Budu rád, když senámbudou vyhýbat zranění. Minulý ročník jsme dohrávali bez čtyř hráčů základního kádru a závěr byl velmi těžký. Trochu předbíháme, ale v prvním kole hostíte Zbůch.

Jak toto utkání vidíte? Samozřejmě je to nováček a určitě nepříjemný soupeř.My ale hrajeme na domácím hřišti. Věřím, že zápas zvládneme a dovedeme ho do vítězného konce.

Diskutujte o změnách hráčského kádru. Viz dole diskuse.