Členská základna místních hasičů čítá celkem 41 členů, z toho 13 dětí ( 7 chlapců a 6 dívek) a 28 dospělých ( 19 mužů a 9 žen). „V roce 2009 jsme přivítali k dospělým 2 nové členy, pana Zdeňka Teplého a Vojtěcha Kováříka a 3 děti, Petra Kunce, Natálii Křížovou a Denisu Ivanovou,“ řekl nám starosta SDH Cebiv František Michalík. „Činnost hasičů spočívá v údržbě techniky, účasti na závodech i mimo okres Tachov. Zajištujeme místní soutěže v požárním útoku. Máme také družstvo dětí, které se účastní soutěží,“ dodal Michalík.

Členové SDH Cebiv pomáhají při údržbě veřejných prostranství v obci. „V tomto roce jsme opravili fasádu na klubovně,“ řekl Deníku starosta dobrovolníků v Cebivi. SDH dostalo od obecního úřadu k dispozici novou káď, proudnice, koš, rozdělovač, obuv pro děti, přilby. Pro dospělé uniformy a jiné potřebné vybavení za celkovou částku 125.000,–Kč. „Doufáme, že to všechny hasiče povzbudí do dlaší činnosti,“ dodal František Michalík.

Kozlův hasičský počin

Družstvo dětí dobrovolných hasičů z Cebivi se v roce 2008 zúčastnilo Karlovarské ligy mladých hasičů, které mělo celkově 7 klání. Cebivští hasiči se jako jediní zúčastlili všech kol a celkově se umístili na pátém místě.