Sbor dobrovolných hasičů v Lesné na Tachovsku se v letošním roce zaměřilo na účast v hasičských soutěžích v okrese Tachov. Na soutěžích v Lesné, Starém Sedlišti, Dlouhém Újezdu, Brodu, Tisové, Lomu u Tachova a Halži vybojovali v letošním roce dobrovolní hasiči Lesné celkem čtyři poháry. „Byla to pro naše členy skutečně dřina, na soutěže jsme tvrdě trénovali každý druhý den celou sezonu, ale bavilo nás to a především jsme sklidili i několik úspěchů, což naši snahu podpořilo,“ řekl Deníku starosta Sboru dobrovolných hasičů z Lesné Jaromír Vodrážka. „Máme třináct členů, s nimiž se scházíme v hasičské klubovně pravidelně každou neděli. Cvičíme tady na soutěže a provádíme pravidelnou údržbu technického zařízení. V průběhu letošního roku k nám do sdružení přistoupili čtyři mladí členové. Líbila se jim naše práce, a tak se k našemu sdružení rádi připojili,“ dodal strarosta lesenského dobrovolného sboru.

Hasiči v Lesné pomáhají rovněž při akcích pořádaných obecním úřadem. „Při oslavách 660 let od první písemné zmínky o obci Lesná, při oslavách Mezinárodního dne dětí nebo pro tělesně postižené děti žijící v Milířích jsme připravili soutěže a zábavný program obsahující rovněž ukázku naší práce. Děti si měly možnost vyzkoušet, jak se drží hasičská proudnice nebo prozkoumat zařízení, které ke své práci využíváme. Nakonec jsme si společně s dětmi opékali buřty nad táborákem, který jsme samozřejmě po akci odborně uhasili,“ uvedl dále Vodrážka.

Sedmnáctiletý člen Sboru dobrovolných hasičů v Lesné na Tachovsku Václav Lazorka zachránil letos v létě život tonoucí dívky. Sedmnáctiletá dívka se topila v rybníce v obci Lesná. Václav Lazorka duchaplně zasáhl, skočil pro dívku do vody a tím jí zachránil život. Václav Lazorka je i přes svůj nízký věk členem Sboru dobrovolných hasičů v Lesné již více než rok a je chrabrou posilou pro celý SDH Lesná. Poctivě se zúčastňuje tréninků a aktivně reprezentuje SDH Lesná v hasičských soutěžích na Tachovsku.