Základní část Krajské soutěže skupiny A v ledním hokeji vrcholí. Tým HC Tachov zajížděl do plzeňské Home Monitoring arény, kde sehrál poslední venkovní utkání základní části. Druhý celek průběžné tabulky potvrdil roli favorita a porazil S. Radobyčice přesvědčivě 8:3.

„My jsme od počátku naplňoval roli jednoznačného favorita, i když až do sedmé minuty si střelci seřizovali mířidla a řadu šancí neproměnili," řekl k úvodu zápasu manažer Tachova Petr Vrána.

V sedmé minutě se trefil po individuální akci matador Lešňanský a rozpoutal gólový účet první třetiny. Hned o minutu později uvolnil Beleš Dlouhého a ten rozvlnil síťku za domácím gólmanem podruhé. Hrálo se prakticky jen na jednu branku a Tachované nepolevovali v tempu.

V desáté minutě zvýšil Čadek po krásné kolmici Malého na 3:0 a hned minutu na to si podobnou akci zopakovali přihrávající Pouska a skórující Hřebík. Neuběhla ještě ani další minuta a Beleš šikovně ze vzduchu zpracoval přihrávku Lešňanského a skóre narostlo na hrozivých 0:5 z pohledu domácích. Teprve poté tachovští polevili a z ojedinělého závaru před Hlibokým se povedlo po předchozích dvou střelách svých spoluhráčů vrátit puk do klece domácímu Vrbovi.

„Ve druhé třetině kluci při vědomí pohodlného náskoku polevili, ale stále se převážně hrálo na polovině Radobyčic. Už jsme si nevytvářeli tak jasné šance, ale přesto se znovu gólově prosadil Hřebík, kterého dlouhým pasem vyzval Čadek," popsal další dění na ledě manažer. Domácí kontrovali, skrytá střela přes obránce zaskočila Hlibokého a Vrba snížil na 2:6. Tímto stavem skončila druhá třetina.

Třetí třetina opět začala zvýšeným úsilím Tachova, které se projevilo dalšími góly v síti domácího Hrabáka. Na 2:7 zvyšoval Beleš po další pěkné přihrávce Čadka a gólový účet Tachova rozšířil ve 36. minutě po samostatném úniku Mucha – 2:8. Konečnou podobu výsledku dali domácí. Ve 43. minutě se Krupička rozjel od vlastní branky a zaskočil celou obranu hostí i gólmana Hlibokého.

„Soupeře jsme jednoznačně od úvodní buly přehrávali, tentokrát jsme se prosadili i gólově a celý tým zaslouží pochvalu za výkon.Cením si, že jsme se slabším soupeřem dokázali udržet koncentraci a příliš nepolevili. Domácí často faulovali, protože nám nestíhali v bruslení. Dojem trochu kazí pět vyloučených hráčů, vesměs za oplácení po předchozím faulu soupeře," zhodnotil zápas Vrána a dodal: „Poslední dvě utkání před play-off sehrajeme doma. Už dnes proti proti Klabavě a v úterý osmého března proti Nýřanům. Obě utkání se hrají od 19.15 hodin. Zveme příznivce hokeje."

S. Radobyčice – HC Tachov 3:8
Třetiny: 1:5, 1:1, 1:2. Branky: Vrba 2, Krupička – Hřebík 2, Beleš 2, Lešňanský, Mucha, Čadek, Dlouhý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 10.

Tachov: Hliboký – Klíma, Pouska, Šimůnek, Lešňanský; Malý, Dlouhý, Hřebík; Skácel, Sluka, Čadek; Mucha, Beleš. Trenér: M. Brzobohatý.