Zápas byl od začátku vyrovnaný. Na hostech byla znát nervozita z několika nepovedených utkání, ale soupeř toho nedokázal výrazněji využít. Obrana Kohoutů získala návratem Horny na důrazu i zlepšené rozehrávce, kterou mohl nejprve využít Kamínek, ale přestřelil. V polovině prvního dějství kapitán Seknička dostal od Horny kolmici a po kombinaci s Petřinou sám před gólmanem nezaváhal – 1:0.

Domácí vtrhli do druhé třetiny jako uragán a během dvou minut strhli vedení na svou stranu. Nejprve ujel hostující obraně Harazin a vyrovnal – 1:1. Následující závar před Reisem dokonal Špiller a poslal domácí do vedení. Na druhé straně měl ke gólu blízko Štengl. Vyrovnat bohužel nedokázal ani z bezprostřední blízkosti kapitán Seknička.

Kohouti chtěli konečně bodovat, a tak poslední třetinu zahájili náporem. Houdek hned v úvodu ještě vyrovnat nedokázal, ale při dalším úniku jeho ránu gólman vyrazil jen před sebe a pohotový Seknička dorážel na 2:2. Hosty branka nakopla. Zamkli domácí v jejich třetině a Ticha se měl co ohánět. Hlavně Štengl s Kamínkem a Cvrčkem dělali domácím velké problémy. Pět minut před koncem se konečně prosadil kanonýr Kamínek a povedenou třetinu zakončil nejhezčím gólem dne Cvrček. Po sólu přes celé kluziště si položil i brankáře a pojistil vítězství Kohoutů 2:4.

„Do sestavy se vrátili Štengl a Horna. Obranná hra se tím rapidně zvedla a zároveň se i probudili střelci: veterán Seknička a konečně se trefil i Kamínek, teprve podruhé v sezoně. Jeho góly nám citelně chybí," vyjádřil se po zápase vedoucí mužstva Petr Kalista.

HC Dolní Kamenice – Jiskra Bezdružice 2:4 (0:1, 2:0, 0:3).

Branky: Harazin, Špiller – Seknička 2, Cvrček, Kamínek. Rozhodčí: Lokajíček, Duršpek, Janda.

Bezdružice: Reis – Horna, Semerád, Zwettler, Vacata, Seknička, Houdek, Petřina, Cvrček, Kamínek, Štengl. 

(pk)